Bajki z Coton de Tulear

Bajki z Coton de Tulear

Coton de Tulear jest narodowym psem Madagaskaru, egzotycznej wyspy u wybrzeży Afryki. Rasa ta powstała na wyspie w XVI wieku. Uważa się, że pies pochodzi z Francji i został sprowadzony na Madagaskar przez francuskich kolonistów. Popularność rasy w Europie zaczęła rosnąć dopiero w latach 70. ubiegłego wieku. Rasa ta nie jest uznawana przez australijskie i nowozelandzkie związki kynologiczne, ale na wyspie jest uznawana przez malgaską rodzinę królewską.

Obecnie Coton de Tulear znany jest pod nazwą Toliara i jest spokrewniony z Bichon Tenerife i Tenerife Terrier. Niektóre z opowieści o pochodzeniu tej rasy są po prostu błędne, ale faktem jest, że był on kiedyś pupilem madagaskarskiej elity i zyskał tytuł „Królewskiego Psa Madagaskaru”.

Chociaż Coton de Tulear jest zazwyczaj hodowany jako pies do towarzystwa, ma on bogatą i wyjątkową historię. Cotony znane są z żywych i czujnych osobowości, a także z tego, że powoli wpadają w gniew. Znane są ze swojego niezwykłego uroku, ale wymagają wczesnej socjalizacji i szkolenia. Ich figlarna natura sprawiła, że zyskały przydomek „małych klaunów”.

Rasa Coton de Tulear jest stosunkowo zdrowym psem. Większość kotów dożywa średnio 11 lat. Na dwadzieścia psów rasy Coton de Tulear odnotowuje się jeden problem zdrowotny. Większość Cotonów ma umaszczenie czysto białe, ale mogą też być trójkolorowe lub cętkowane. Kolor sierści jest zawsze dominujący. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Coton de Tulear, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej rasie.

Pembroke Welsh Corgi to rasa mieszana, będąca połączeniem Coton de Tulear i Pembroke Welsh Corgi. Coton de Tulear to pies wysportowany, energiczny i podatny na szkolenie. Jest również bardzo ciekawski. Bajki o rasie Coton de Tulear są pełne mitów, dlatego przed wprowadzeniem psa do domu upewnij się, że jest on uspołeczniony z innymi zwierzętami!

Równie ciekawe:  Czarny Coton de Tulear - pielęgnacja

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts