Biały Coton de Tulear – opis rasy

Biały Coton de Tulear - opis rasy

Coton de Tulear – znany również jako Cot, jest bardzo małym, towarzyskim psem. Jest inteligentny i uwielbia przebywać ze swoim człowiekiem. Rasa ta nie ma określonego zadania – nigdy nie była hodowana do niczego innego niż do towarzystwa. Gdy się do niego mówi, kiwa głową i stara się odpowiedzieć. Przeczytaj więcej informacji o tej żywej i łatwej w szkoleniu rasie.

Coton de Tulears to małe, żywe, inteligentne psy

Niewielka, biała sierść Coton de Tulear sprawia, że wygląda on jak wypchane zwierzę. I choć nie jest to pies wysportowany, jest czuły i kochający. Ich przodkowie byli psami do kolan, a dziś Coton de Tulear nadal szukają przytulania u swoich właścicieli. Ten mały, żywiołowy pies jest uważany za jedno z najsłodszych stworzeń na świecie.

Coton de Tulears potrzebują umiarkowanego wysiłku fizycznego, aby zachować zdrowie i szczęście. Wystarczy codzienny spacer w wolnym tempie. Możesz także pobawić się z psem, aby nawiązać z nim więź. Kontrolowanie wagi zwierzęcia pomoże Ci w porę wykryć ewentualne problemy. Coton de Tulears żyją od 15 do 19 lat.

Są łatwe w szkoleniu

Biały Coton de Tulear jest doskonałym wyborem dla osób szukających figlarnego psa do kolan, który nie wymaga zbyt wiele ruchu. Można je przyuczyć do sztuczek i są łatwe w socjalizacji. Nie potrzebują dużo ruchu, ale zapewnią Tobie i Twojej rodzinie rozrywkę na długie godziny! Cotony uwielbiają uwagę, a jeśli jej nie otrzymują, mogą stać się smutne i destrukcyjne. Cotony to psy towarzyskie, które w jednej chwili chętnie dają się przytulić, a w następnej są gotowe do zaprezentowania sztuczek.

Chociaż Cotony są notorycznie trudne do przyuczenia do trzymania w domu, można je łatwo okiełznać dzięki częstym przerwom na załatwianie się do nocnika i regularnym spacerom. W tym procesie szkolenia pomocne są smakołyki i pochwały. Kotony mogą jednak być niejadkami, dlatego warto używać antypoślizgowych misek i czyścić brodę psa po każdym posiłku. Spacery to kolejny świetny sposób na socjalizację kotów, które również są łatwe do wytresowania!

Są potulne

Mimo że Coton de Tulear jest rasą łagodną, nadal jest psem bardzo pobudliwym. Psy te uwielbiają być w centrum uwagi. Mimo że psy tej rasy są czasem nieco krzykliwe, można je łatwo wyszkolić, aby zachowywały się w określonych sytuacjach. Ponieważ są to psy o stosunkowo niewielkich wymaganiach, nadają się do życia w mieszkaniu. Mogą mieszkać zarówno w małym domu, jak i na dużym podwórku i mają duże możliwości adaptacyjne.

Równie ciekawe:  Dla kogo jest Hawańczyk

Chociaż cottony są na ogół zdrowe i łagodne, są podatne na choroby dziedziczne. Choroby dziedziczne są powszechne wśród kotów, ale dla zapewnienia zdrowego psa ważne są badania genetyczne rodziców. Szanujący się hodowca przetestuje wszystkich swoich rodziców pod kątem obecności chorób dziedzicznych. W ten sposób szczenięta mają większe szanse na uniknięcie problemów genetycznych, których leczenie może być kosztowne.

Lubią ludzi

Coton de Tulear to rasa psów, która pochodzi z Madagaskaru. Umaszczenie tych psów jest zazwyczaj białe z oznaczeniami i są one bardzo podatne na szkolenie. Cotony są przyjazne, zdrowe i bardzo starają się zadowolić człowieka. To sprawia, że są doskonałym wyborem dla rodzin. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych uroczych psach. Pochodzący z Madagaskaru Coton de Tulear jest obecnie popularną rasą w Stanach Zjednoczonych i za granicą.

Psy rasy Coton de Tulear mają długą historię bycia bardzo towarzyskimi. Niegdyś były one hodowane na Madagaskarze jako psy towarzyszące rodzinom królewskim i będą wszędzie za Tobą podążać i wypełniać Twoje kolana puchem. Cotony są znane ze swoich słodkich osobowości i dowcipnego poczucia humoru. Potrafią nawet mówić do Ciebie ludzkim głosem! Cotony są także odporne i lubią podróżować.

Lubią treningi posłuszeństwa i zwinności.

Szkolenie z zakresu posłuszeństwa i zwinności jest ważną częścią szkolenia kotów Coton. Mimo że psy tej rasy są łagodne i przyjazne, muszą być szkolone w zakresie ustalania właściwych granic i nie powinny być pozostawiane bez nadzoru. Małe dzieci nie powinny zostawać same z Cotonem, ponieważ nie są one dobre w kontaktach z obcymi. Szkolenie psów tej rasy powinno obejmować również zabawę z kotami i innymi małymi psami.

Treningi posłuszeństwa i zwinności są doskonałym sposobem na poprawę pewności siebie psa i zwiększenie jego zaufania. Coton de Tulear uwielbia spędzać czas ze swoimi właścicielami i może dobrze dogadywać się z innymi zwierzętami domowymi. Psy te są inteligentne, lubią jedzenie i pochwały. Ich kochające osobowości i miłe usposobienie sprawiają, że są łatwe w szkoleniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Coton de Tulear, możesz zacząć od przeczytania tego przewodnika.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts