Coton de Tulear – miniaturka

Coton de Tulear - miniaturka

Coton de Tulear – miniaturowa wersja większej wersji – jest rasą popularną wśród miłośników psów. Ta mała, smukła rasa psów odznacza się puszystą, białą sierścią. Szczeniaki Coton de Tulear mogą być całe białe lub z rdzawymi plamkami. Ten typ sierści wymaga regularnego obcinania paznokci i pielęgnacji zębów. Coton de Tulear jest również znany z zamiłowania do spacerów.

Coton de Tulear jest rzadką rasą psów. Obecnie jest zagrożona wyginięciem na Madagaskarze. Rasa ta jest tak uwielbiana przez mieszkańców Madagaskaru, że doczekała się nawet własnego znaczka pocztowego, upamiętniającego ją w walucie narodowej wyspy. Mimo że są to psy towarzyskie, mogą wykazywać lęk separacyjny i mieć problemy z nauczaniem domowym. Znane są również z uporu i mogą mieć tendencję do gryzienia mebli.

Coton de Tulear jest znany ze swoich błazeńskich wybryków i lubi być w centrum uwagi. Te urocze psy są na ogół przyjazne i dobrze dogadują się z większością ludzi. Jeśli jednak rozważasz adopcję Coton de Tulear, pamiętaj, aby zapytać hodowcę o drugiego rodzica. Jeśli drugim rodzicem jest Coton, szczeniak będzie mały i figlarny. Będzie uwielbiał spędzać czas ze swoim ulubionym człowiekiem.

Coton de Tulear to słodka, towarzyska rasa. Lubią towarzystwo ludzi i tworzą silne więzi ze swoimi rodzinami. Jeśli jednak zostaną pozostawione same sobie, mogą szczekać, jeśli się nudzą. Dogadują się również z innymi zwierzętami domowymi, są na ogół dobrze wychowane i inteligentne. Coton de Tulear uwielbia nagrody w postaci jedzenia i pochwały za dobre zachowanie. Są również bardzo czułe i uwielbiają towarzystwo człowieka.

W XVI wieku Coton de Tulear pochodził z Madagaskaru. Jego przodkowie byli najprawdopodobniej spokrewnieni z bichonami. Piraci sprowadzili tego psa na Madagaskar, aby polował na szczury, a następnie trzymali go jako zwierzę towarzyszące. Psy zyskały popularność i wkrótce zostały uznane za rasę. XX wieku, kiedy to pewien Francuz przywiózł na Madagaskar psa, aby połączyć go z lokalną rasą.

Równie ciekawe:  Coton de Tulear - choroby

Coton de Tulear jest hałaśliwy i lubi przebywać wśród ludzi. Ich czułość i oddanie sprawiają, że są doskonałymi psami terapeutycznymi, a także dobrymi psami rodzinnymi. Cotony uwielbiają zabawę i są figlarne, często zachowują się jak klauni i chodzą na tylnych łapach, aby zwrócić na siebie uwagę. Dzięki swojej radosnej naturze są doskonałym towarzyszem dla nowej rodziny lub mieszkańca.

Coton de Tulear ma długą, przypominającą bawełnę sierść, która jest charakterystyczna dla tej rasy. Ich początki sięgają portowego miasta Tulear, obecnie nazywanego Toliara. Są blisko spokrewnione z Bichon Frise i maltańczykami. Coton de Tulear to bardzo inteligentna i zwinna rasa, która potrafi dostosować się do stylu życia właściciela.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts