Coton de Tulear – opinie

Coton de Tulear - opinie

Wiele osób interesuje się rasą Coton de Tulear. Nie jest to jednak rasa powszechnie występująca w Stanach Zjednoczonych. Rasa ta dopiero niedawno została uznana przez AKC i FCI. Cotony czystej krwi prawie nigdy nie są dostępne w sklepach zoologicznych ani w schroniskach. Jednak wielu obrońców Coton de Tulear stara się to zmienić. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o tej popularnej rasie.

Coton jest psem, który wymaga regularnej pielęgnacji. Ich długie, puszyste, szorstkie włosy wymagają codziennego szczotkowania. Rasa ta wymaga również codziennej kąpieli, rutynowego obcinania paznokci i czyszczenia uszu. Kotony są na ogół łagodne i dobrze wychowane. Chociaż nie wymagają codziennej pielęgnacji, lubią spacery. Można je nawet wyprowadzać na smyczy, jeśli się ją posiada.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem psa rasy Coton de Tulear, musisz upewnić się, że kupujesz karmę wysokiej jakości. Najlepiej kupować karmę dla psów najwyższej jakości, bez wypełniaczy i szkodliwych substancji chemicznych. Przed zakupem nowej karmy dla Twojego Coton de Tulear sprawdź dokładnie listę składników. Psy Coton de Tulear są na ogół dobrym wyborem dla rodzin, ponieważ są wspaniałymi zwierzętami domowymi zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Coton de Tulear pochodzi z Madagaskaru, wyspiarskiego kraju w południowo-wschodniej Afryce. Niegdyś był ulubionym psem arystokratów na Madagaskarze, wyspie leżącej około 250 mil od wybrzeży południowo-wschodniej Afryki. Są spokrewnione z afrykańskimi, ale mogą brać udział w zawodach AKC Companion Events. Jeśli szukasz nowego zwierzęcia domowego, ważne jest, abyś dowiedział się jak najwięcej o rasie i sposobach opieki nad nią.

Coton de Tulears, poza tym, że są ogólnie zdrowe, są podatne na kilka problemów zdrowotnych. Nie występuje u nich jednak wiele typowych problemów, takich jak dysplazja stawów biodrowych czy zwichnięcie rzepki. Problemom tym można zapobiegać poprzez wczesną socjalizację. Średnia długość życia psów rasy Coton de Tulear wynosi od 15 do 19 lat. Należy jednak pamiętać o regularnych wizytach u weterynarza.

Równie ciekawe:  Historia koloru czarnego Hawańczyk

Dieta Coton de Tulear powinna być bogata w wapń, fosfor, kwasy tłuszczowe omega-3 i DHA dla mózgu. Psy te potrzebują także dodatkowych kalorii każdego dnia i powinny być karmione trzema posiłkami dziennie. Do ich diety można włączyć banany i chude mięso. Upewnij się, że Twój szczeniak ma zawsze pod dostatkiem świeżej wody. Woda jest dla Cotona najważniejszym składnikiem odżywczym, dlatego też należy zapewnić jej dostateczną ilość.

Jak widzisz, Coton de Tulear nie jest rasą wysokiej klasy. Ma jednak pewne zalety. Jest to doskonały wybór dla psów małych ras. Jest dobrym źródłem białka i błonnika. Zawiera błonnik prebiotyczny, probiotyki oraz kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz domową dietę dla swojego psa. Nie zapomnij dodać do niej oleju z łososia.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts