Coton de Tulear – pielęgnacja

Coton de Tulear - pielęgnacja

Pielęgnacja Coton de Tulear jest zasadniczo taka sama, jak w przypadku każdej innej rasy psów. Coton de Tulear bardzo mało się chowa, więc karmienie go jedną dużą porcją dziennie jest łatwe. Niektóre coton de tulear wolą jednak jeść dwa mniejsze posiłki. Jeśli chcesz, aby Twój coton de tulear był zdrowy i szczęśliwy, musisz nauczyć się dostosowywać do tych zwyczajów żywieniowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o opiece nad coton de tulear.

Kastracja samic coton de tulears zmniejsza ryzyko zachorowania na raka sutka

Chociaż zaleca się kastrację samców i samic Coton de Tulears zaraz po osiągnięciu przez nie dojrzałości, istnieją inne powody, dla których warto poddać psa kastracji. Po pierwsze, kastracja kotki Coton de Tulear zmniejsza ryzyko zachorowania na raka sutka. Po drugie, kastracja samca Coton de Tulear zapobiega wystąpieniu u niego problemów z prostatą lub jądrami. Ponadto kastracja samców Coton de Tulear może zapobiec niektórym rodzajom agresji i przepuklinom u samic.

Są rasą towarzyską

Coton de Tulear są niezwykle towarzyskie. Uwielbiają dzieci i chętnie podążają za swoim właścicielem po całym domu, uczestniczą w zakupach i przyjęciach. Psy te są bardzo inteligentne i z łatwością uczą się współdziałania z innymi zwierzętami i ludźmi. Są doskonałymi towarzyszami dla aktywnych rodzin. Poniżej wymieniono niektóre cechy kotów Coton, które sprawiają, że są one doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi.

Minimalna ilość sierści

Coton de Tulear to mała, rodzima rasa, która jest popularna na całym świecie. Chociaż nie jest uznawana przez Amerykański Związek Kynologiczny, rasa ta jest zarejestrowana w AKC Foundation Stock Service oraz w United Kennel Club. Wielkość tej rasy waha się od ośmiu do jedenastu centymetrów, a waga od ośmiu do jedenastu funtów. Cotony zazwyczaj zrzucają niewiele, dlatego właściciele mogą chcieć, aby ich zwierzęta miały krótką i prostą sierść.

Równie ciekawe:  Bajki z Coton de Tulear

Są psami rodzinnymi

Coton de Tulear to bardzo towarzyska i czuła rasa psów. Jest to jedna z nielicznych ras psów, które są w stanie dobrze się rozwijać w rodzinie. Cotony uwielbiają przebywać wśród ludzi i nie wymagają dużej przestrzeni. Są łatwe w utrzymaniu i łatwo się dostosowują, dzięki czemu doskonale nadają się dla rodziców, którzy po raz pierwszy decydują się na posiadanie psa. Rasa ta uwielbia być częścią rodziny i będzie wspaniałym towarzyszem w każdym wieku.

Wymagają rutynowych kąpieli i szczotkowania

Coton de Tulear wymaga regularnych kąpieli i szczotkowania, aby zachować puszystą, białą sierść. Aby zachować jej nieskazitelny wygląd, należy stosować wysokiej jakości szampon i odżywkę. Ważne jest także przycinanie paznokci do odpowiedniej długości. Kotki często cierpią na infekcje uszu i gromadzenie się woskowiny w uszach, dlatego rutynowe kąpiele i szczotkowanie są niezbędne, aby uniknąć tych problemów. Obcinacze do paznokci Coton są również przydatne w utrzymaniu przyciętych paznokci i czyszczeniu uszu.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts