Czarny Coton de Tulear – pielęgnacja

Czarny Coton de Tulear - pielęgnacja

Jeśli rozważasz adopcję czarnego kotona de Tulear, ten artykuł wyjaśni Ci charakterystykę rasy, wymagania dotyczące opieki i problemy zdrowotne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Dowiesz się o ich zwyczajach i problemach zdrowotnych, diecie, czyszczeniu uszu, problemach zdrowotnych i wielu innych. Coton de Tulear wymaga rutynowej pielęgnacji i kąpieli co trzy do czterech tygodni. Niezbędne jest także rutynowe szczotkowanie zębów i przycinanie paznokci.

Charakterystyka rasy

Istnieją pewne cechy charakterystyczne, które definiują tę rasę. Pies tej rasy jest przyjazny i kochający. Instynkt myśliwski może być nieobecny, ale nie wiadomo, czy samce Cotona będą znakować przed osiągnięciem dojrzałości płciowej. Coton de Tulear jako rasa jest dobrym psem do towarzystwa. Jego długie, smukłe nogi i czujne zachowanie sprawiają, że jest to dobry wybór dla rodzin, które szukają małego, energicznego psa do zabawy.

Dieta

Nie istnieje jedna idealna dieta dla czarnego Coton de Tulear. Ogólnie rzecz biorąc, dieta dla dorosłych psów powinna być zbilansowana, ale jest kilka czynników, które możesz kontrolować, aby zapewnić szczeniakowi jak najbardziej odżywczą dietę. Pierwszym krokiem w doborze odpowiedniej diety dla Twojego czarnego szczeniaka jest znalezienie wysokiej jakości karmy dla psa. Może to być jednak trudne. Składniki karmy są wyszczególnione według wagi, a kilka pierwszych składników stanowi większość receptury.

Ćwiczenia

Choć psy tej rasy są bardzo aktywne, to jednak umiarkowana ilość ruchu może przynieść im korzyści. W rzeczywistości jeden na pięciu właścicieli nie wychodzi regularnie na spacer ze swoim psem, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Na szczęście istnieje wiele sposobów na ćwiczenia fizyczne dla Twojego Cotona i można je wykonywać praktycznie wszędzie. Przeczytaj dalej, aby poznać kilka wspaniałych sposobów na ćwiczenie Twojego Cotona.

Równie ciekawe:  Jaki charakter ma Coton de Tulear

Problemy zdrowotne

Rasa Coton de Tulear jest bardzo zdrowa, choć istnieją pewne problemy zdrowotne związane z rasą. Krótki okres życia psa może powodować pewne problemy zdrowotne. Populacja tej rasy jest dość mała, a tylko niewielki odsetek psów uznaje się za czystej krwi. Zaleca się, aby właściciele zasięgali porady lekarza weterynarii, gdy u szczeniaka pojawi się problem zdrowotny. Chociaż coroczne wizyty u weterynarza nie są konieczne w przypadku większości Coton de Tulears, są one nadal ważne dla ich dobrego samopoczucia.

Przewidywana długość życia

Czarny Coton de Tulear to mała, przyjazna rasa, której długość życia wynosi od 15 do 19 lat. Chociaż rasa ta nie jest nosicielem chorób genetycznych, jest podatna na pewne problemy zdrowotne występujące u małych ras. Aby Twój kot Coton był szczęśliwy i zdrowy, powinieneś poznać niektóre z tych powszechnych dolegliwości. Luksacja rzepki to częsty problem dotykający rzepkę, który może powodować ból w kolanie. Nieleczona choroba może wymagać operacji.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts