Czy Coton de Tulear lubi dzieci?

Czy Coton de Tulear lubi dzieci?

Posiadanie psa rasy Coton de Tulear niesie ze sobą wiele korzyści. Są one hipoalergiczne, mają długą żywotność i nie chorują, jeśli nie są narażone na kontakt z alergenami. Ich sierść jest jedwabista i nie zrzuca się obficie, dzięki czemu są idealne dla osób cierpiących na łagodne alergie. Są długowieczne, osiągają długość życia od 15 do 19 lat.

Chociaż Cotony są znane jako kochająca rasa, nie zawsze są doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi. Są bardzo energiczne i chętne do zabawy, dlatego potrzebują towarzystwa, które zapewni im rozrywkę. Jeśli Twoje dzieci są wystarczająco duże, aby bawić się z Cotonem, będą one w pełni zadowolone i szczęśliwe podczas zabawy. Można je również szkolić, aby nauczyły się zachowywać w obecności dzieci. Kluczem do szczęśliwego i zdrowego życia w rodzinie jest wczesna socjalizacja.

Jako psy czystej rasy, Cotony są generalnie zdrowe, ale mogą być podatne na pewne problemy zdrowotne. Te problemy zdrowotne są zazwyczaj niewielkie i można im zapobiec, ale zawsze należy zapytać hodowcę, czy któryś z jego kotów ma jakiekolwiek problemy zdrowotne. Hodowcy powinni z chęcią odpowiedzieć na wszelkie pytania i przedstawić Ci dowody przeprowadzonych przez nich kontroli zdrowotnych. Jeśli nie możesz znaleźć szczeniaka Coton de Tulear na własną rękę, rozważ adopcję Cotona od kogoś, kto ma odpowiedni temperament.

Nazwa Coton de Tulear wywodzi się od jego imienia, które po francusku oznacza bawełnę. Tradycyjnie wykorzystywano je jako szczury uliczne, ale w latach 70. ubiegłego wieku ich popularność sprawiła, że stały się wysokiej klasy zwierzętami domowymi dla arystokracji. Francuzi, którzy odkryli je na Madagaskarze, sprowadzili je z powrotem do Francji. Pomogło to ugruntować ich obecność w Europie, a w końcu Coton został wprowadzony do Stanów Zjednoczonych.

Równie ciekawe:  Jaki charakter ma Hawańczyk

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts