Czy Hawańczyk linieje?

Czy Hawańczyk linieje?

Jeśli zastanawiasz się czy Twój Hawańczyk linieje, ważne jest abyś wiedział na co zwrócić uwagę. Istnieje kilka oznak, że Twój pies może się pierzyć. Objawy te mogą być spowodowane pewnymi chorobami. Aby się tego dowiedzieć, należy odwiedzić renomowanego hodowcę. Młyny szczeniąt hodują psy w okrutnych warunkach, co na dłuższą metę jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Wybór renomowanego hodowcy dla Twojego Havanese może pomóc zapobiec wielu problemom zdrowotnym tej rasy. Zła hodowla i hodowcy nastawieni na zysk mogą również powodować wiele dziedzicznych problemów zdrowotnych występujących u hawańczyków.

Jeśli jesteś zaniepokojony stanem sierści Twojego Hawańczyka, spróbuj regularnie go czesać. Jeśli nie zauważysz od razu zrzucania sierści, być może Twój pies poradzi sobie bez maty. Możesz użyć szczotki do usuwania maty i utrzymać Hawańczyka w czystości. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Poza tym, będziesz zadowolony z wyglądu swojego psa, który jest wyszczotkowany!

Szczenięta rasy Hawańczyk są zaskakująco podatne na szkolenie i niezwykle lojalne wobec swoich właścicieli. Są także dość figlarne i czułe. Chociaż są zazwyczaj spokojnymi psami, nie tolerują długiego przebywania w samotności. Temperament hawańczyka zależy zarówno od dziedziczności, jak i od szkolenia. Szczenię urodzone jako płochliwe będzie nieśmiałe i strachliwe, natomiast szczenię średniej klasy jest bardziej towarzyskie i chętnie podejdzie do obcych.

Należy pamiętać o tym, że wszystkie psy linieją. Psy rasy Havanese nie różnią się pod tym względem, ale niektóre z nich mają mutację genetyczną, która powoduje, że ich sierść jest krótka. Jeśli Twój hawańczyk ma ten gen, będzie zrzucał więcej sierści niż pies o długiej sierści. Możesz dowiedzieć się, czy Twój Hawańczyk cierpi na mutację genetyczną poprzez wykonanie testu. Niezależnie od tego, wszystkie psy w pewnym momencie zrzucają sierść. To, ile martwych włosów można zobaczyć, zależy od zachowania sierści.

Równie ciekawe:  Jak dbać o szczeniaka Coton de Tulear

Inną oznaką tego, że Twój Hawańczyk się pierzy jest jego sierść. Hawańczyki są znane ze swojej krótkiej sierści, ale krótka sierść ma swoje własne problemy. Nie tylko krótka sierść wymaga więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż u ich długowłosych kuzynów, ale również częściej się zrzuca. Krótka sierść sprawia, że trudniej jest złapać luźne włosy i trudniej jest utrzymać ją w czystości.

Jeśli podejrzewasz, że Twój Hawańczyk się linieje, upewnij się, że jego sierść jest regularnie trymowana. Możesz zlecić to profesjonalnemu groomerowi, jeśli nie czujesz się komfortowo robiąc to samemu. Krótka sierść może powodować reakcje alergiczne i prowadzić do większej ilości luźnych włosów. Ponadto, podczas szczotkowania Havanese należy sprawdzać czy sierść nie jest zmatowiona. Najczęstsze miejsca to okolice pod uszami, podstawa ogona, pachy i pachwiny. Możesz również sprawdzić brzuch Twojego Hawańczyka.

Chociaż Twój Hawańczyk może być hipoalergiczny, alergia może powodować poważne objawy. Jeśli Twój Hawańczyk jest rasą hipoalergiczną, warto starać się unikać kontaktu ze starszymi psami. Na szczęście właściciele hawańczyków mogą znacznie ułatwić sobie ten proces, stosując leki antyhistaminowe i ustanawiając w domu strefę hipoalergiczną.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts