Czy Hawańczyk lubi dzieci?

Czy Hawańczyk lubi dzieci?

Ogólnie rzecz biorąc, tak. Musisz jednak pamiętać, aby przyuczać swojego hawańczyka do poszanowania ich przestrzeni. Małe dzieci mogą próbować ciągnąć je za ogon lub mogą przypadkowo przewrócić psa. Jeśli jesteś właścicielem hawańczyka, musisz nauczyć swoje dzieci, aby szanowały przestrzeń psa i nie popychały go ani nie podnosiły. Twój hawańczyk potrzebuje czasu na odpoczynek i relaks, zanim zacznie bawić się z dziećmi.

Hawańczyk jest niezwykle kochającym i czułym psem. Lubią długie spacery po parku lub wycieczki z rodziną. Mogą też spędzać godziny na leniuchowaniu na kanapie. Należy jednak pamiętać, że hawańczyk nie lubi zostawać sam przez dłuższy czas. W zależności od Twojego rozkładu dnia, możesz rozważyć wynajęcie opiekuna lub oddanie psa do przedszkola.

Wybierając szczeniaka należy pamiętać o czasie, jaki zajmie hawańczykowi nauka załatwiania się na nocnik. Oznacza to, że jeśli masz małe dzieci, pies ten wymęczy je zanim będziesz mógł wrócić do pracy. Psy rasy hawańczyk uwielbiają również bawić się papierem. Nawet papier toaletowy może być dla nich dobrą zabawką. Pamiętaj tylko, aby zostawić w domu trochę papieru toaletowego i sprawdzić, jak zareagują.

Chociaż psy rasy Havanese są na ogół łagodne, ważne jest, aby zachować ostrożność przy wprowadzaniu nowego zwierzęcia. Zawsze zaczynaj powoli i stopniowo. Pamiętaj, że psy hawańskie nie są znane z tego, że pilnują zasobów. Należy jednak pamiętać, że kochają one dzieci i inne zwierzęta domowe. Tak długo, jak będziesz kontrolować ich potrzeby uwagi, hawańczyki powinny dobrze zachowywać się w towarzystwie dzieci.

Psy rasy Havanese dobrze znoszą upały i są dość tolerancyjne w stosunku do dzieci. Należy jednak pamiętać, że nie lubią one zimnej pogody i wymagają specjalnej troski, jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie. Pomimo niewielkich rozmiarów, psy rasy Havanese uwielbiają spędzać czas ze swoimi towarzyszami. Nie nadają się one jednak do długiego przebywania w samotności, co może prowadzić do zachowań destrukcyjnych.

Równie ciekawe:  Jak załozyć hodowlę Hawańczyków

Jeśli chcesz mieć psa, który kocha dzieci, możesz rozważyć adopcję psa ze schroniska lub organizacji ratowniczej. Niektóre psy czystej krwi trafiają do organizacji ratowniczych, gdy ich właściciele nie są w stanie dłużej się nimi zajmować. Dobry hodowca zapewni swoim zwierzętom wygodną przestrzeń życiową i dostarczy historię choroby. Havanese można nawet wziąć z lokalnego schroniska. Docenią one Twoje starania, aby się nimi zaopiekować.

Wielkość hawańczyka może się wahać od 7 do 13 funtów. Idealna wysokość dla tej rasy to dziewięć do dziesięciu cali w kłębie. Idealna długość dla hawańczyka wynosi od 8 do 11 cali, czyli od 216 do 292 mm. Jeśli chodzi o hawańczyka, odpowiedź na to pytanie brzmi: „tak”.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts