Czy można kąpać Hawanczyka

Czy można kąpać Hawanczyka

Możesz sam wykąpać swojego hawańczyka, ale musisz się upewnić, że został on dobrze wypielęgnowany. Trzymaj przybory do kąpieli w pobliżu i używaj smakołyków, aby nagradzać dobre zachowanie. Powtórz ten proces kilka razy, aby upewnić się, że Twój Hawańczyk będzie miał przyjemne doświadczenia podczas kąpieli. W końcu chcesz, aby Twój pies miał przyjemną kąpiel, więc spraw, aby była ona przyjemna!

Kąpiel Twojego Hawańczyka nie jest trudna, ale ważne jest, aby unikać szamponów, które pozbawiają sierść i skórę naturalnych olejków. Olejki te są niezbędne do utrzymania odpowiedniego nawilżenia skóry i sierści. Sucha skóra jest jednym z głównych powodów wizyt psów u weterynarza, a główną przyczyną jest stosowanie nieodpowiednich szamponów. Kąpiel Havanese zależy również od rodzaju szczotki, której używasz. Podwójna sierść hawańczyka sprawia, że łatwo się plącze, a używanie grzebienia do jej delikatnego rozczesywania jest niezbędne do zapobiegania powstawaniu kołtunów.

Najbardziej długowłosa sierść hawańczyka wymaga regularnego szczotkowania, aby uniknąć matów. Aby wyczyścić uszy, należy użyć miękkiej szmatki zwilżonej wodą i dokładnie wytrzeć ich wnętrze. Nie zaglądaj głęboko do kanału słuchowego. Regularnie wyrywaj i oczyszczaj włosy rosnące wewnątrz ucha. W razie potrzeby użyj świeżego wacika lub czystego rogu ściereczki do prania, aby rozczesać włosy i upewnić się, że nie są zbite w grudki.

Podobne:

Równie ciekawe:  Hawańczyk a Maltańczyk - opieka
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts