Czy można strzyc Hawańczyka

Czy można strzyc Hawańczyka

Czy można strzyc Havanesi? Tak, można. Należy zaopatrzyć się w nożyczki pielęgnacyjne i ostrze numer 40 przeznaczone dla tej rasy. Przyciąć łapy do pożądanej długości, ale zostawić trochę włosów w pachwinach i na szczycie czaszki. Następnie przytnij pysk i zad do pożądanej długości. Pamiętaj o przestrzeganiu zasad dotyczących długości podczas trymowania Havanese.

Na początek należy się upewnić, że sierść jest wolna od matów. Sierść hawańczyka jest niezwykle miękka, długa i falista. Aby wytrymować sierść hawańczyka, możesz użyć nożyc do strzyżenia, aby wygładzić jej kontury. Nie należy przesadzać z trymowaniem ani obcinać zbyt dużej ilości sierści. Kording jest najczęściej spotykaną fryzurą u tej rasy i jest dość łatwy do wykonania. Najlepiej jest pozwolić włosowi rosnąć, aż osiągnie pożądaną długość i będzie jedwabisty.

Trymowanie hawańczyka nie jest trudne, ale należy pamiętać, że włosy z ucha nie wypadają łatwo z jego wnętrza. Jeśli nie będziesz regularnie strzygł uszu swojego hawańczyka, będziesz musiał się martwić o częste infekcje uszu. Zamiast wyrywać włosy z ucha od jego zewnętrznej strony, użyj tępej pęsety lub hemostatyków. Upewnij się, że nie wyrywasz włosów z brzegu ucha, ponieważ może to uszkodzić ucho i doprowadzić do infekcji. Sprawdź także, czy w oczach nie ma nadmiernej ilości łez i zanieczyszczeń.

Inną popularną fryzurą jest strzyżenie na misia. Dzięki temu strzyżeniu sierść psa jest jednakowej długości na całej długości. Takie strzyżenie ułatwia również szczotkowanie pomiędzy kolejnymi sesjami pielęgnacyjnymi. Jeśli nie chcesz, aby sierść stała się matowa, możesz zdecydować się na strzyżenie na szczeniaka. Jeśli nie masz czasu na wizyty u groomera, możesz zdecydować się na strzyżenie na misia.

Podobne:

Równie ciekawe:  Czy Hawańczyk ma włosy?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts