Dla kogo jest Coton de Tulear

Dla kogo jest Coton de Tulear

Jeśli szukasz słodkiego, inteligentnego psa, Coton de Tulear jest właśnie dla Ciebie. Ten mały piesek uwielbia jedynie spędzać czas ze swoim właścicielem. Ta mała rasa psów nigdy nie była hodowana do niczego innego niż do towarzystwa. Kiedy się do niego mówi, Coton kiwa głową i stara się odpowiedzieć. Te figlarne szczeniaki są doskonałym wyborem dla rodziny z dziećmi.

Sierść Coton de Tulear jest miękka i długa, przypomina puszystą, bawełnianą strukturę. Coton de Tulear mają tendencję do dość długiego wzrostu, więc jeśli nie są szczotkowane, sierść może stać się matowa i niesforna. Kotona należy kąpać mniej więcej raz w miesiącu, a jego sierść powinna być trymowana przez profesjonalnego groomera co najmniej dwa razy w roku.

Ponieważ Coton de Tulears to małe psy, są one łatwiejsze w utrzymaniu niż psy większych ras. Są one również mniej podatne na alergie u ludzi, ponieważ ich sierść jest tak cienka. Te cechy sprawiają, że psy te są idealne dla osób posiadających małe przestrzenie i prowadzących intensywny tryb życia. Jeśli planujesz zakup Coton de Tulear dla swojej rodziny, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Coton de Tulear pochodzi z Madagaskaru i od tego czasu przystosował się do życia w tym kraju, żywiąc się małymi dzikami. Ze względu na słodką osobowość tej rasy, stała się ona popularna na całym świecie. Dowiedz się więcej o tej uroczej rasie z naszego przewodnika po Coton de Tulear. Dowiesz się z niego więcej o historii Cotona i o tym, w jaki sposób znalazł się on na liście ras Amerykańskiego Związku Kynologicznego.

Podobne:

Równie ciekawe:  Hawańczyk długowłosy - pielęgnacja
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts