Dla kogo jest Hawańczyk

Dla kogo jest Hawańczyk

Jaką rasą psów jest hawańczyk? Hawańczyk należy do rodziny bichonów i jest narodowym psem Kuby. Rasa ta wywodzi się od psów z Teneryfy sprowadzonych na Kubę w XVI wieku. Arystoteles pisał na przykład, że hawańczyk ma korzenie na Malcie. Psy w typie hawańczyka są od wieków wymieniane w pismach i przedstawiane w sztuce.

Jako rasa zabawkowa, hawańczyk jest łatwy w szkoleniu. Najlepiej jest rozpocząć szkolenie swojego hawańczyka w młodym wieku, ponieważ szybciej niż inne psy zabawki nauczy się go czystości w domu. Są bardzo podatne na szkolenie i można je nauczyć korzystania z kuwety lub szczenięcych klocków. Hawańczyka można również nauczyć siadania i zostawania. Hawańczyk jest dobrym psem dla rodzin z małymi dziećmi.

Hawańczyki są podatne na choroby serca, a większość chorób serca u psów jest spowodowana osłabieniem zastawki serca. W takim przypadku krew wycieka z powrotem wokół zastawki i obciąża serce. Twój pupil będzie wydawał szmery i może mieć zewnętrzne oznaki problemów z sercem. Konieczne jest coroczne przeprowadzanie badań serca. Jeśli istnieje podejrzenie, że pies cierpi na chorobę serca, lekarz weterynarii będzie mógł ją leczyć, zanim spowoduje ona szkody.

Sierść hawańczyka jest miękka, jedwabista, długa i nie zrzuca się łatwo. Sierść ma różne kolory, od czarnego do białego i od kręconego do prostego. W zimie sierść hawańczyka jest wrażliwa na zimno i wymaga cotygodniowego czesania. Raz w tygodniu należy go także wykąpać. Przycinanie sierści pomoże uniknąć problemów z nadwagą.

Podobne:

Równie ciekawe:  Czy Hawańczyk ma włosy?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts