Dlaczego Coton de Tulear szczeka

Dlaczego Coton de Tulear szczeka

Jeśli masz psa rasy Coton de Tulear, istnieje duże prawdopodobieństwo, że szczeka on w nocy. Istnieje wiele powodów tego zachowania, od ochrony i zachowań terytorialnych po nudę i chęć zwrócenia na siebie uwagi. Oprócz nocnego szczekania, Coton de Tulear wykazuje również oznaki niepokoju, w tym destrukcyjność i marudność. Ponadto, Twój kot może być samotny i znudzony, co również może prowadzić do nadmiernego szczekania.

Coton de Tulear jest małym, zwartym i inteligentnym psem. Ich sierść, przypominająca bawełnę, jest długa i jedwabista, a przednie kończyny bardzo krótkie. Występują w umaszczeniu białym i czarnym lub białym i trójkolorowym. Cotony są oddanymi towarzyszami i uwielbiają kontakt z człowiekiem. Ta figlarna, inteligentna rasa psów ma żywą osobowość i reaguje na różne dźwięki i sytuacje.

Rasa ta potrzebuje dużo towarzystwa człowieka. Nie lubi przebywać sam dłużej niż kilka godzin, a swoje niezadowolenie może wyrażać poprzez gryzienie i szczekanie. Potrzebuje również umiarkowanej pielęgnacji i wysokiej jakości diety. Regularna pielęgnacja usuwa luźną sierść, zapobiega powstawaniu kołtunów i rozprowadza naturalny olej w sierści. Pomaga to Coton de Tulear zachować zdrową sierść.

Jeśli Twój Coton de Tulear jest na coś uczulony, może to być spowodowane alergią. Jako rasa małych psów, mogą być one bardzo wrażliwe na alergie, w tym na trawę i pyłki. Alergie te mogą powodować problemy skórne i mogą prowadzić do problemów z układem moczowym, w tym do kamicy pęcherza moczowego. Niekiedy u kotów mogą wystąpić problemy ze stawami, wymagające operacji. W takim przypadku Twój kot powinien przejść odpowiednie szkolenie w zakresie szacunku i posłuszeństwa.

Chociaż Coton de Tulears nie są psami agresywnymi, są żywe i bardzo energiczne. Najlepiej trzymać je w domu, w którym jest dużo ludzi. Nigdy nie powinny zostawać same z małymi dziećmi. Coton de Tulears pochodzą z Madagaskaru i pierwotnie były hodowane jako psy do towarzystwa. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem jednego z tych wspaniałych psów, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o ich zachowaniu.

Równie ciekawe:  Jak opiwekować się szczeniakiem Hawańczyka

Oprócz szczekania, Cotony potrzebują towarzystwa. Nie radzą sobie dobrze w pojedynkę i mogą wyrażać swoją frustrację poprzez destrukcyjne gryzienie. Tworzą bliskie więzi ze swoimi właścicielami i rodziną, a w stosunku do obcych są często dość zachowawcze. Dlatego też socjalizacja z innymi psami ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego temperamentu Cotona. Jeśli więc Twój Coton szczeka, zwróć na to uwagę.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts