Hawańczyk biały – historia rasy

Hawańczyk biały - historia rasy

Jeśli interesuje Cię historia białego hawańczyka, nie jesteś sam. Są to psy czystej krwi, psy terapeutyczne i służbowe, które można nauczyć, aby nie szczekały. Ale o co chodzi z tą rasą? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej uroczej rasie! W końcu jest to jedyny pies czystej krwi na świecie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o białym hawańczyku.

Biały hawańczyk jest psem czystej krwi

Hawańczyk jest jednym z najbardziej luksusowych psów czystej krwi. Jego jedwabista sierść i ujmująca osobowość sprawiają, że można się w nim zakochać po uszy. Te energiczne, inteligentne psy znane są z doskonałej inteligencji i są świetnymi towarzyszami zabaw. Pomimo luksusowej sierści, hawańczyki są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o hawańczykach i przygotuj się na zachwyt.

Hawańczyk biały jest rasą o podwójnym umaszczeniu i perłowo-białej sierści. Niektóre hawańczyki są krótkowłose, inne mają długą sierść. Rasa ta jest hipoalergiczna i mniej podatna na alergie skórne niż wiele innych psów czystej krwi. Biały Hawańczyk jest doskonałym towarzyszem i świetnie nadaje się do rodziny.

Jest to pies terapeutyczny i służbowy.

Biały hawańczyk jest wspaniałym psem służbowym i terapeutycznym. Inteligencja, wrażliwość i czujność tej rasy sprawiają, że jest ona idealna do takiej pracy. Są małe, przyjazne i oddane swoim właścicielom. Usługi świadczone przez psa służbowego mogą odmienić życie osób z zaburzeniami psychicznymi. Na przykład wyszkolone hawańczyki są w stanie wychwytywać ślady i udzielać wsparcia, gdy ich właściciele są niespokojni.

Niektóre psy mogą być jednak podatne na problemy zdrowotne. Biały hawańczyk może cierpieć na chorobę zwaną niedoczynnością tarczycy, w której gruczoł tarczowy psa nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu tarczycy. Objawy niedoczynności tarczycy obejmują suchość skóry, wypadanie włosów, podatność na niektóre choroby skóry, przyrost masy ciała i lękliwość. Na szczęście istnieje wiele możliwości leczenia tego schorzenia.

Ma sprężysty chód

Hawańczyki mają żywy, sprężysty chód, który przyczynia się do ich sprężystego ruchu. Lubią biegać i podskakiwać na ogrodzonych podwórkach. Tylne kończyny są krótkie, muskularne i pozostają w równowadze z przednimi. Ogon jest umiarkowanie wysoko osadzony i wyposażony w długie, jedwabiste upierzenie. W zależności od rasy ogon może opadać w spoczynku lub opadać na grzbiet. Chód hawańczyka ma duży wpływ na jego typ. Sprężysty ruch jest najłatwiejszy do oceny w kłusie.

Równie ciekawe:  Hawańczyk w domu - opinie

Budowa i chód hawańczyka są zarówno wyjątkowe, jak i wyraziste. Linia górna hawańczyka wznosi się od kłębu do zadu, a krótkie, łukowato wygięte kończyny górne i dolne nadają psu sprężysty chód. Nogi i ręce psa sięgają swobodnie, nie ciągnąc za sobą, i łatwo jest dostrzec błysk opuszki nadchodzącej z tyłu.

Można go wyszkolić, aby nie szczekał

Biała rasa hawańczyków jest znana ze swojego instynktu terytorialnego i uwielbia szczekać na obcych. Zwykle szczekają, gdy wyczuwają niebezpieczeństwo i są towarzyskie w stosunku do ludzi i innych zwierząt domowych. Jeśli zauważysz, że Twój Hawańczyk szczeka na obcych, może to być objaw lęku separacyjnego. Rasa ta jest również bardzo posłuszna i uwielbia przebywać ze swoimi właścicielami i rodziną.

Szkolenie hawańczyka może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jest to jego pierwszy raz. Hawańczyki są duże i bardzo trudne do nauczenia w domu, więc będzie wymagało cierpliwości z Twojej strony, aby nauczyć go nie szczekać. Pomogą Ci w tym podkładki dla szczeniąt. Używanie podkładek dla szczeniąt bardzo pomaga, ponieważ hawańczyki lubią chodzić w jednym miejscu.

Rasa hawańczyków jest idealna dla rodzin z małymi dziećmi. Ich przyjazna natura i miłość do ludzi sprawiają, że są dobrymi towarzyszami dla dzieci i innych zwierząt domowych. Często błagają o smakołyki lub bawią się w domu. Jeśli będziesz je ignorować, zaczną szczekać i zachowywać się jak człowiek – nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Aby przyuczyć je do zaprzestania szczekania, należy zapewnić im dużo ruchu i uwagi.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts