Hawańczyk krótkowłosy – pielęgnacja

Hawańczyk krótkowłosy - pielęgnacja

Hawańczyk krótkowłosy – jak pielęgnować swojego ukochanego pupila? Sierść psa należy szczotkować codziennie, zaczynając od nasady i kierując się ku górze. Aby ułatwić rozczesywanie, przed rozpoczęciem szczotkowania spryskaj sierść mgiełką rozplątującą lub zmieszaj wodę z odżywką dla psów. Jeżeli nie możesz znaleźć sprayu rozplątującego dla Twojego Hawańczyka, spróbuj rozplątać zmatowiałą sierść palcami lub grzebieniem do rozczesywania mat i kołtunów.

Jeśli nie czujesz się pewnie we własnym strzyżeniu, możesz zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie. Najlepiej jest używać maszynki do strzyżenia, ponieważ nożyczki mogą uszkodzić skórę. Maszynki do strzyżenia świetnie nadają się także do przycinania włosów na twarzy, zwłaszcza wokół oczu. Strzyżarki pozwalają także z łatwością przycinać włosy wokół pyska i w okolicach uszu. Pamiętaj jednak, aby obejrzeć film, aby upewnić się, że nie przetniesz skóry swojego psa!

Kolejną rzeczą, którą warto wiedzieć o pielęgnacji Havanese jest przycinanie paznokci. Dobrze przycięte paznokcie psa nie będą powodowały zadrapań na nogach, więc zacznij je obcinać jak tylko je dostaniesz. Pamiętaj, aby często sprawdzać uszy i pysk swojego psa! Pozytywne doświadczenia związane z pielęgnacją pomogą przygotować psa do zbliżającego się badania weterynaryjnego.

Sierść rasy Havanese jest gęsta i jedwabista. Nie zrzuca się łatwo. Niektóre linie krwi zawierają jednak gen recesywny, który powoduje, że sierść jest kręcona. Odpowiedzialni hodowcy pracują nad wyeliminowaniem tego genu. Inne psy o kręconej sierści to jamniki, chihuahuy, owczarki niemieckie i labradory. Sierść tych psów nie ma wpływu na ich towarzystwo i miłość.

Nie należy obawiać się poświęcenia trochę czasu na pielęgnację swojego krótkowłosego hawańczyka. Są to doskonałe psy rodzinne, ponieważ są małe i słodkie. Nawet wrażliwe dzieci będą chętnie się z nimi bawić. Jednak długa sierść tej rasy wymaga dodatkowej pielęgnacji. Czas poświęcony na pielęgnację zależy od tego, jak dobrze hawańczyk jest utrzymywany w czystości i zdrowiu. Kiedy już ustalisz rutynę, możesz cieszyć się swoim nowym przyjacielem i cieszyć się jego towarzystwem.

Równie ciekawe:  Historia koloru czarnego Hawańczyk

Pielęgnacja krótkowłosego hawańczyka jest łatwa. Krótka sierść u tych psów jest cechą recesywną, co oznacza, że każde szczenię ma małe szanse na posiadanie krótkiej sierści. Psy te mają frędzle na klatce piersiowej, ogonie i tylnej części ciała. Ich ogony również mają frędzle, dlatego zaleca się częste czesanie zwierzęcia. Jeśli chcesz uniknąć zapuszczenia przez szczeniaka długich włosów, często go czesaj.

Podczas pielęgnacji hawańczyka należy szczotkować jego sierść miękkim ręcznikiem. Hawańczyki uwielbiają papier i będą obwąchiwać Twoją kurtkę w jego poszukiwaniu. Trzymaj więc w łazience trochę papieru toaletowego, aby zapewnić im godziny zabawy w rozdrabnianie. Dzięki nim Twój dom będzie wyglądał jak nawiedzona rezydencja. Powinieneś także często zabierać je na spacer. Możesz też bawić się z nimi w aktywne gry, takie jak aportowanie.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts