Hawańczyk w domu – opinie

Hawańczyk w domu - opinie

Zastanawiasz się nad kupnem hawańczyka do domu? Przeczytaj te Havanese w domu – opinie, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać! Hawańczyki to łagodne psy, które lubią towarzystwo człowieka. Szczególnie upodobały sobie Twoje kolana, więc możesz się spodziewać, że będą do Ciebie lgnąć. Temperament hawańczyków jest różny u poszczególnych osobników i zależy zarówno od dziedziczności jak i szkolenia. Szczenięta odmiany średniej są bardziej towarzyskie i przystępne, natomiast szczenięta z niższej półki są mniej skłonne do przywiązania.

Hawańczyki dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Należy jednak pamiętać, że ich niewielkie rozmiary mogą prowadzić do poważnych problemów, takich jak bóle pleców i stawów. Chociaż hawańczyki są znane z tego, że są chętne do zabawy, ważne jest, aby nadzorować ich kontakty z dziećmi do czasu, aż będą wystarczająco duże, aby zrozumieć, jak należy się z nimi obchodzić. Potrzebują one również dużo uwagi. Poniżej wymieniono kilka najlepszych rzeczy, których należy się spodziewać opiekując się hawańczykiem w domu.

Wszystkie psy mogą powodować alergie, jednak hawańczyki są na nie szczególnie podatne. Mimo, że psy tej rasy nie sierścią tak często jak inne psy, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest nadal wysokie, więc upewnij się, że spędzasz czas z hawańczykami, aby upewnić się, że możesz je tolerować bez większych trudności. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące hawańczyka, najlepiej jest porozmawiać z certyfikowanym hodowcą przed zakupem szczeniaka. Jeśli znajdziesz takiego, który ma dobrą reputację, możesz być pewien, że szczeniak będzie czysty i zdrowy.

Pomimo ich uroczego wyglądu, hawańczyki są podatne na problemy takie jak niedoczynność tarczycy. Niedoczynność tarczycy wpływa na produkcję hormonu tarczycy w organizmie i może powodować wypadanie włosów i suchość skóry. Niedoczynność tarczycy można wcześnie wykryć dzięki badaniom krwi i zmianom w zachowaniu. Leczenie polega zazwyczaj na podawaniu psu zastępczych hormonów w postaci tabletek. Produkty te mogą pomóc w leczeniu wielu powszechnych dolegliwości związanych z tym schorzeniem.

Równie ciekawe:  Historia koloru czarnego Hawańczyk

Chociaż hawańczyki wymagają codziennego ruchu, mogą również mieszkać w domu. Do zachowania zdrowia wystarczy im pół godziny ćwiczeń dziennie. Hawańczyki mogą mieszkać w mieszkaniu lub domu, ale dobrze radzą sobie w większości środowisk. Szczególnie dobrze przystosowane są do życia w mieszkaniu lub domu. Ich aktywny charakter sprawia, że są doskonałymi zwierzętami dla osób o ograniczonej przestrzeni. Należy jednak pamiętać, że mogą one szczekać, jeśli zobaczą kogoś na zewnątrz.

Istnieje również wielu hodowców przydomowych, którzy sprzedają szczenięta rasy Havanese za znacznie niższą cenę. Przed zakupem od jednego z tych podwórkowych hodowców, upewnij się, że wykonałeś swoją pracę domową. Ci ludzie mogą być nowi w rasie i mogą nie być tak świadomi właściwych testów zdrowotnych i opieki. Ich szczenięta mogą być nawet chore! Alternatywnie możesz kupić szczeniaka od kogoś bardziej doświadczonego i godnego zaufania. Uważaj jednak na tanich, podwórkowych hodowców, którzy pobierają niższe ceny niż bardziej doświadczeni hodowcy. Niektórzy podwórkowi hodowcy mogą żądać za swoje szczenięta od 600 do 1000 dolarów.

Inną przyczyną śmierci hawańczyków w okresie ich złotego wieku jest niewydolność serca. Jednak niewydolność serca jest zwykle spowodowana słabą zastawką, która pozwala krwi przeciekać tam i z powrotem wokół serca. To obciąża serce i może powodować szmery. Objawy niewydolności serca u Twojego zwierzęcia można rozpoznać, wsłuchując się w szmery w sercu. Badania serca muszą być powtarzane co roku. Ważne jest, aby Twój Havanese był zdrowy.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts