Ile ważą Hawańczyki

Ile ważą Hawańczyki

Czy zastanawiasz się ile ważą hawańczyki? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników. Po pierwsze, należy pamiętać, że hawańczyk jest psem w typie bichona i narodową rasą Kuby. Rasa ta wywodzi się od wymarłych Bichón Tenerife i Blanquito de la Habana. Te dwa psy były ze sobą blisko spokrewnione.

Pomimo swojej nazwy, szczenięta rasy hawańczyk ważą zazwyczaj od 3 do 4 funtów w wieku 12 tygodni. W wieku 8 tygodni szczenięta rasy hawańczyk zaczynają przechodzić na karmę dla psów dorosłych i nadal rosną. W wieku 9 miesięcy szczenięta rasy hawańczyk mogą ważyć nawet 13 funtów. Jest to ich ostatni duży skok wzrostu przed osiągnięciem dorosłych rozmiarów. Czteromiesięczna waga jest dobrym punktem odniesienia dla szczeniąt rasy Havanese, ale rzeczywisty rozmiar dorosłego psa może się znacznie różnić.

Przeciętny hawańczyk waży około 16 do 17 funtów, ale waga każdego psa może się różnić w zależności od wielkości rodziców. Jak już wspomniano, waga i wzrost hawańczyka zależą od wielkości jego rodziców. Dorosły hawańczyk może ważyć nawet 20 funtów. Kodi i Pixel są stosunkowo małe, ale nadal mieszczą się w średniej wysokości i wadze hawańczyka.

Jeśli zastanawiasz się, ile ważą hawańczyki, weź pod uwagę ich aktywny tryb życia. Doskonale sprawdzają się w przedstawieniach cyrkowych, psich sportach i jako psy terapeutyczne. Jak w przypadku każdej rasy psów, hawańczyki mogą urosnąć duże! Korzystając z tabeli wzrostu psów rasy Hawańczyk możesz oszacować ile będzie ważył Twój nowy szczeniak w tym samym wieku. Wykres ten może również dać Ci pojęcie o tym, jak szybko Twój Hawańczyk będzie dojrzewał i jakie czynniki mogą na to wpłynąć.

Podobne:

Równie ciekawe:  Coton de Tulear - opinie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts