Jak dbać o szczeniaka Coton de Tulear

Jak dbać o szczeniaka Coton de Tulear

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem szczeniaka rasy Coton de Tulear, musisz wiedzieć, jak dbać o psy tej rasy. Szczeniaki Coton mają zazwyczaj białą sierść z lekkimi czerwono-rudymi lub szarymi cieniami na uszach. Szczenięta mogą urodzić się z czarnymi lub ciemnobrązowymi znakami na ciele i twarzy. Kolor ten zwykle blednie po około dwóch latach, ale może pozostać ciemny przez całe życie. Cotygodniowe szczotkowanie pomoże ograniczyć matowienie sierści i sprawi, że jej kolor nie będzie się zmieniał z upływem czasu.

Rodowód Coton de Tulear

Coton de Tulear to rasa psów pochodząca z Madagaskaru. Po raz pierwszy został sprowadzony na wyspę, ponieważ był doskonałym poganiaczem statków. Rasa spodobała się francuskim handlarzom, którzy zabrali ją do Europy. Szybko zyskały popularność w Europie i wkrótce trafiły do Ameryki Północnej. Mimo bogatej historii rasa ta jest zagrożona od czasu przybycia na Madagaskar.

Osobowość Coton de Tulear

Jeśli myślisz o adopcji psa do kolan, Coton de Tulear jest doskonałym wyborem. Wesoły, przyjazny i inteligentny pies Coton de Tulear z pewnością będzie wspaniałym towarzyszem. Rasa Coton znana jest ze swojej pięknej, długiej sierści, która może mieć kolor od śnieżnobiałego do czerwono-rudego. Sierść szczeniąt jest całkowicie biała, może też być nakrapiana rdzawymi plamkami.

Zdrowie Coton de Tulear

Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o Coton de Tulear, oto kilka informacji, które pomogą Ci zacząć. Cotony są na ogół łagodnymi psami i rzadko gryzą. Wymagają jednak rutynowej pielęgnacji zębów i obcinania paznokci. Aby zachować jak najlepsze zdrowie Twojego Cotona, poniżej podajemy kilka podstawowych wskazówek. Należy unikać nadmiernego szczotkowania. Cotony wymagają również regularnego czyszczenia uszu.

Temperament Coton de Tulear

Opieka nad szczeniakiem Coton de Tularear rozpoczyna się od nauczenia go chodzenia na smyczy. Te czujne pieski nie potrzebują dużo ruchu, ale lubią dobrą zabawę w aportowanie. Dobrze radzą sobie w małym domu lub na podwórku. Rasa ta lubi być w centrum uwagi, ale może też być destrukcyjna. Cotony są bardzo towarzyskie i chętnie przytulają się w jednej chwili, a w następnej wykonują sztuczki.

Równie ciekawe:  Czy można kąpać Hawanczyka

Poziomy aktywności Coton de Tulear

Coton de Tulear to bardzo aktywna rasa, która potrafi przejść dwie mile bez zatrzymywania się i jest zdolna do długich, wielokilometrowych wędrówek. Psy te nie mają nic przeciwko wspinaczce lub pływaniu, ale należy pamiętać o ich wysokim poziomie aktywności. Aby pomóc im nadążyć za ich codzienną aktywnością, możesz zapewnić im różne zabawy. Zapewnienie kotu codziennego spaceru lub krótkiego joggingu może pomóc mu w utrzymaniu dobrej kondycji i zachowaniu dobrej formy.

Szorstkość Coton de Tulear

Jak dbać o szczeniaka Coton de Tulear? Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby ograniczyć ilość zrzucanych przez szczeniaka włosów. Codzienne szczotkowanie sierści szczeniaka zminimalizuje ilość zrzucanych przez niego włosów i sprawi, że Twój dom będzie wolny od sierści cotona. Szczotkowanie zajmuje około 10 minut, a dzięki niemu Twój dom będzie bardziej higieniczny.

Cechy osobowości Coton de Tulear

Mimo że Coton de Tulear jest niezwykle uroczy i milutki, nie należy do psów wymagających szczególnej troski. Jego zdrowie jest jednym z najważniejszych priorytetów, a on sam uwielbia towarzystwo człowieka. Psy te uwielbiają zwracać na siebie uwagę i chętnie podążają za Tobą po domu, a nawet dołączają do Ciebie podczas codziennych sprawunków. Podczas szkolenia szybko nauczą się, że muszą być w centrum uwagi i nie będą się zatrzymywać.

Zachowanie Coton de Tulear

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją szczeniaka Coton de Tulear, powinieneś wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach. Rasa ta nie jest znana ze swojej sierści i wymaga regularnej pielęgnacji. Młode szczeniaki Coton de Tulear nie wymagają codziennej lub cotygodniowej pielęgnacji, ale ich sierść staje się dłuższa i wymaga częstszych kąpieli. Coton de Tulear powinny być kąpane dwa razy w tygodniu lub częściej, jeśli sierść ulega nadmiernemu wypadaniu.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts