Jak opiwekować się szczeniakiem Hawańczyka

Jak opiwekować się szczeniakiem Hawańczyka

Zanim zaczniesz pielęgnować szczeniaka rasy Hawańczyk, musisz poznać kilka wskazówek. Krótka sierść jest łatwiejsza do utrzymania. W zależności od rasy, szczeniaka można czesać codziennie lub co drugi dzień. Niektórzy właściciele hawańczyków trymują swoje psy pod koniec każdego tygodnia, podczas gdy inni wolą bardziej przyciętą sierść. Tak czy inaczej, musisz regularnie szczotkować i trymować sierść szczeniaka, aby nie dopuścić do jej zmatowienia.

Kiedy już ustalisz sposób pielęgnacji sierści Twojego Hawańczyka, szczotkuj ją codziennie. Użyj sprayu rozplątującego, który sięga aż do skóry. Następnie wyszczotkuj całą sierść, stosując technikę liniową. Zacznij od nosa i kieruj się w dół, aż do ogona, pamiętając o odsłonięciu skóry podczas szczotkowania. Od dołu sierści szczotkować w górę i w dół, od środka grzbietu i łap. Dla uzyskania najlepszych rezultatów używaj płaskiej szczotki, a nie skośnej.

Sierść hawańczyka powinna być szczotkowana warstwowo. Dzięki temu łatwiej będzie ją wyczyścić. Sierść Twojego hawańczyka jest podatna na powstawanie matów. Gęsty mat może uszkodzić skórę psa. Jeśli Twój hawańczyk ma duże, grube maty, nadszedł czas na profesjonalną pielęgnację. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Szczotkowanie szczeniaka jest bardzo proste i może pomóc w nawiązaniu więzi z psem. Po szczotkowaniu możesz nagradzać szczeniaka pochwałami i smakołykami. Najlepszą nagrodą jest smakołyk, na który Twój pies zasługuje! Dlatego nagradzaj swojego psa, kiedy dobrze wykona swoją pracę! Będziesz zadowolony z rezultatów! Kiedy już opanujesz tę technikę, Twój szczeniak będzie Ci wdzięczny!

Przed przystąpieniem do pielęgnacji sierści psa należy ją rozdzielić. Zacznij od podstawy i kieruj się w górę, dzieląc włos na małe sekcje. Dolną warstwę sierści również należy szczotkować w dół. Nie zapomnij o ogonie! Jeśli Twój pies ma długi ogon, szczotkuj włos w dół. Możesz również szczotkować kark i klatkę piersiową. Szczotkuj grzbiet psa, aby utrzymać go w czystości. Zaleca się kąpanie szczeniaka co dwa lub trzy tygodnie.

Równie ciekawe:  Czy Hawańczyk lubi dzieci?

Przynajmniej dwa razy w miesiącu należy przycinać psu paznokcie. Długie paznokcie są bolesne dla psa i mogą się łatwo złamać. Szybka czarnego paznokcia jest trudna do zauważenia. Jeśli obetniesz go zbyt blisko, będzie krwawił, dlatego należy postępować delikatnie i powoli. Aby to ułatwić, użyj pedipaws – obrotowego cylindra służącego do szlifowania paznokcia, dzięki czemu staje się on gładki i lśniący.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts