Jak strzyc Hawańczyka

Jak strzyc Hawańczyka

Istnieją dwa podstawowe rodzaje strzyżenia psów rasy Havanese. Pierwszy to strzyżenie krótkie, faliste, podkreślające naturalne skręty i styl włosa. Drugi to dłuższe strzyżenie z fakturą, które podkreśla długą sierść i delikatny kłus tej rasy. Każda z tych fryzur jest dopuszczalna, ale najlepiej skonsultować się z profesjonalnym groomerem, aby upewnić się, że używasz odpowiednich narzędzi. Więcej szczegółowych informacji o psie Hawańczyk sprawdzisz tutaj: https://zwierzaki.pl/hawanczyk

Przed przystąpieniem do strzyżenia psa należy rozczesać jego sierść. Możesz spryskać sierść sprayem rozplątującym lub mieszanką wody i odżywki. Delikatnie szczotkuj włos od końcówki do nasady, pamiętając o rozplątaniu każdego pasma przed strzyżeniem. W razie potrzeby użyj odpowiednich maszynek do strzyżenia i upewnij się, że przestrzegasz zasad dotyczących długości włosów. Jeśli używasz maszynki do strzyżenia, trzymaj w pobliżu nożyczki podczas pracy.

Klasyczną fryzurą hawańczyka jest strzyżenie na „misia”. Ta fryzura jest preferowana przez wielu właścicieli psów i jest łatwa do utrzymania w domu. Dzięki niej głowa i łapy psa są pełne i puszyste. Aby obciąć sierść hawańczyka, zacznij od ścięcia górnej połowy sierści na długości około jednego do dwóch centymetrów. Następnie przycinamy wszystkie włosy na twarzy, które są dłuższe.

Przed przystąpieniem do strzyżenia upewnij się, że sierść Twojego Hawańczyka jest sucha. Możesz także użyć suszarki do włosów, aby wysuszyć sierść. Pamiętaj, aby podczas suszenia włosów używać ciepłego, suchego powietrza, ponieważ ułatwi to proces strzyżenia. Przed przystąpieniem do strzyżenia wyszczotkuj sierść, aby zapobiec tworzeniu się ewentualnych matów. Następnie ostrzyc sierść zgodnie z preferowanym stylem. Popularną fryzurą dla psów rasy Havanese jest fryzura na misia lub szczeniaka.Podobne:

Równie ciekawe:  Jaki charakter ma Coton de Tulear
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts