Jak załozyć hodowlę Hawańczyków

Jak załozyć hodowlę Hawańczyków

Być może marzysz o otwarciu hodowli hawańczyków, ale nie jesteś pewien, jakie kroki należy podjąć. Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, możesz kupić szczenięta rasy hawańczyk od hodowcy. Rasa ta jest przyjazna i kochająca dzieci oraz inne zwierzęta domowe, dlatego warto rozważyć zakup jednego z nich. Hawańczyki nie są agresywne w stosunku do obcych. Chętnie wchodzą w interakcje z ludźmi i dobrze rozwijają się w środowisku rodzinnym. Konieczne jest przygotowanie domu na przyjęcie nowego członka rodziny, dlatego pamiętaj o umieszczeniu osobistych przedmiotów w miejscu, w którym nie będą mogły do nich dotrzeć. Na koniec, jeśli to możliwe, wykonaj wszystkie obowiązki domowe przed przybyciem szczeniaka.

Jeśli chodzi o same psy, hodowla Havanese ma wiele zalet. Są one nie tylko przyjazne, ale także mają wesołe osobowości. Możesz również dowiedzieć się o prawidłowych praktykach cenowych dla hawańczyków. Powinieneś także wiedzieć, gdzie znaleźć dobrego hodowcę. Havanese Club of America (HCA) posiada listę wszystkich członków, w tym tych, którzy są członkami z dobrą reputacją.

Hawańczyk jest wyjątkową, inteligentną i niezwykle przyjazną rasą psów. Mają niewielki instynkt łowiecki i są znane z tego, że potrafią zaprzyjaźnić się z każdym. W związku z tym wymagają wysokiego poziomu socjalizacji. Z tego powodu doskonale sprawdzają się we wszystkich typach domów. Hawańczyk będzie się cieszył z kochającego środowiska rodzinnego. Poza tym, że są towarzyskie, są łatwe w szkoleniu. Porządek w domu udaje się tylko wtedy, gdy są młode. Ich potrzebująca natura sprawia, że szybko uczą się nowych sztuczek.

Pomimo swojej popularności, hawańczyki nie są jeszcze rasą powszechnie występującą w Stanach Zjednoczonych. Jednak ich popularność w USA rośnie, ponieważ są wspaniałymi towarzyszami. Hawańczyk jest doskonałym psem użytkowym i wspaniałym zwierzęciem rodzinnym. Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedawać szczenięta, czy hodować je jako zwierzęta domowe, zawsze znajdzie się dla nich rynek zbytu. Nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie hodowli psów rasy Havanese niż teraz.

Równie ciekawe:  Jaki charakter ma Hawańczyk

Hodowca powinien starannie monitorować stan zdrowia swoich psów rasy Havanese. Średnia wielkość miotu psa rasy Havanese to cztery szczeniaki. Może się ona jednak wahać od jednego do dziewięciu szczeniąt. Nadmierne rozmnażanie może być szkodliwe dla zdrowia fizycznego i długości życia psa. Aby tego uniknąć, najlepiej jest wybrać matkę, która miała co najmniej trzy mioty od tego samego reproduktora.

Po pierwsze, znajdź hodowcę, który cieszy się dobrą opinią w środowisku hodowców psów. Internet jest doskonałym źródłem informacji, aby znaleźć zaufanego hodowcę szczeniąt rasy Havanese. Nie polegaj jednak tylko na komentarzach zamieszczonych na stronie internetowej hodowcy – odwiedź jego obiekt i zobacz psy na własne oczy. Upewnij się, że hodowca ma czyste pomieszczenia i wystarczająco dużo miejsca do biegania dla szczeniąt. Unikaj każdego hodowcy, który hoduje swoje szczenięta rasy Havanese w ciasnych klatkach.

Istnieje kilka standardów dotyczących hodowli psów. AKC uznaje około 150 ras, a Havanese jest jedną z nich. Standard oceny tej rasy wymaga, aby górna linia była prosta od kłębu do zadu. Niektóre hawańczyki mają krótką, kręconą sierść. Będzie to kosztowało Cię utratę punktów w konkursie wzorca. Bez względu na to, czy interesuje Cię hodowla szczeniąt, czy też produkcja psów czystej krwi, musisz przestrzegać standardów rasy, aby zapewnić jej sukces.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts