Jaka karma dla Hawańczyka

Jaka karma dla Hawańczyka

Dobrym pytaniem, które należy sobie zadać przy wyborze nowego psa jest: jaka karma jest najlepsza dla hawańczyka? Odpowiedź na to pytanie będzie zależała od Twoich osobistych preferencji. Ogólnie rzecz biorąc, Twój hawańczyk powinien jeść wysokiej jakości karmę. Hawańczyk może jeść suchą karmę lub karmę liofilizowaną. Najlepiej jest karmić Twojego hawańczyka suchą karmą. Mokra karma może nie być dobra dla zębów Twojego psa, dlatego idealna jest karma świeża lub liofilizowana. Sucha karma jest najlepsza ze względu na swoją konsystencję, ale unikaj podawania psu mokrej karmy, ponieważ może ona powodować problemy z zębami. Kibel jest doskonałym źródłem białka, warzyw i owoców.

Merrick produkuje wspaniałą karmę dla psów Classic Small Breed Recipe. Formuła karmy jest zatwierdzona przez AAFCO i zawiera 34% białka surowego, 14% tłuszczów oraz 4,5 grama błonnika. Karma Merrick ma wspaniały smak, dlatego większość Havanese ją uwielbia. Zawiera również ziemniaki, mączkę z łososia i groszek. Karma ma również wiele niezbędnych składników odżywczych, więc jest to najlepszy wybór dla Twojego Hawańczyka.

Chociaż rasa hawańczyków nie jest odporna na problemy zdrowotne, możesz zminimalizować ryzyko ich wystąpienia poprzez odpowiednią dietę i program ćwiczeń. Zdrowy dorosły hawańczyk może biegać na dystansie 2 mil lub spacerować na dystansie 5 mil. Ich sierść powinna być również odpowiednio pielęgnowana, aby zapobiec matowieniu i plątaniu się. Niektóre psy rasy Havanese są podatne na problemy z oczami. Mogą rozwijać się u nich alergie na pyłki, roztocza lub pleśń.

Chociaż potrzeby żywieniowe psów rasy Hawańczyk są bardzo podobne do potrzeb innych małych ras, ich dieta jest specjalnie dostosowana do ich potrzeb. Nie zawiera ona wypełniaczy ani substancji wypełniających, które mogą powodować nadmierny przyrost masy ciała. Dieta Havanese powinna zawierać chude mięso jako główny składnik. Kurczak zapewnia odpowiednią zawartość białka dla małych psów, podczas gdy karmy dla psów większych ras zawierają zbyt dużo białka.

Równie ciekawe:  Bajki z Coton de Tulear

Wielu rodziców zwierząt zaleca podawanie swoim pupilom zarówno karmy mokrej, jak i suchej. Jednak wybór odpowiedniej karmy mokrej może być wyzwaniem. Większość z tych mokrych karm ma niską zawartość mięsa. Solidna marka Gold od dawna jest ulubieńcem właścicieli małych psów. Karma ta jest również bezzbożowa i bezglutenowa. Dzięki temu Twój pies nie będzie miał problemów z trawieniem. Nie zawiera również soi i pszenicy.

Wybierając karmę dla hawańczyka, upewnij się, że zawiera ona wystarczającą ilość tłuszczu i białka. Tłuszcze są ważne dla psów, ale nie są źródłem przyrostu wagi. Tłuszcze dostarczają Twojemu Havanese energii, której potrzebuje. Na szczęście tłuszcze zwierzęce są najlepiej przyswajalne przez hawańczyka i możesz je zbilansować z olejami roślinnymi, aby pies był zdrowszy.

Jeśli martwisz się o zdrowie swojego hawańczyka, karma dla psów Blue Buffalo zawiera kwasy tłuszczowe omega, które mogą wspomóc skórę i sierść Twojego pupila. Co więcej, karma dla psów Blue Buffalo nie zawiera pszenicy, kukurydzy, soi ani innych sztucznych składników. Co więcej, karma Blue Buffalo jest doskonałym wyborem dla starszych właścicieli psów rasy Havanese, ponieważ nie zawiera pszenicy, soi ani kukurydzy.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts