Jaką mieszanką ras jest Hawańczyk

Jaką mieszanką ras jest Hawańczyk

Hawańczyk to mała rasa psów, która ma dużo energii. W związku z tym wymagają codziennego ruchu. Hawańczyki są zazwyczaj przystosowane do życia w pomieszczeniach zamkniętych, z rodziną i innymi towarzyszami. Rasa ta ma tendencję do szczekania, gdy widzi ludzi lub obce dla niej dźwięki. Hawańczyki lubią także siadać wysoko w powietrzu, dlatego czasami wspinają się na oparcie krzesła lub kanapy.

Sierść hawańczyka jest długa i miękka, falista i obfita. Ten typ sierści jest gładki, nie powoduje podrażnień i nie ma szorstkiej, tłustej faktury. Niektóre hawańczyki mają futrzane ogony, podczas gdy inne nie mają w ogóle sierści. Sierść ta powinna być miękka i puszysta, ale niektóre mogą mieć zbyt jedwabisty lub kędzierzawy wygląd.

Hawańczyk pochodzi z Kuby, gdzie ograniczenia handlowe i izolacja od innych ras spowodowały wyhodowanie wyjątkowego psa. Rasa ta wykształciła gęstą, jedwabistą sierść, która pomogła jej utrzymać ciepło w tropikalnym klimacie. Sierść jest podobna do sari lub jardów surowych jedwabnych nici. Mimo jedwabistej sierści rasa ta jest znana z towarzyskości i radości.

Hawańczyk jest bardzo towarzyskim psem, który lubi spędzać czas z ludźmi. Hawańczyki mogą być trudne do nauczenia, ale są stosunkowo łatwe w szkoleniu i można je zacząć uczyć wychowania domowego już w wieku 8 tygodni. Hawańczyki mogą wymagać podkładek dla szczeniąt, ale nie jest to duży problem, jeśli uda Ci się je skutecznie wytresować.

Zdrowy, dobrze zachowujący się hawańczyk jest doskonałym psem do towarzystwa. Rasa ta nie zrzuca nadmiernie moczu i wymaga jedynie umiarkowanego wysiłku fizycznego. Hawańczyki nie są szczególnie aktywne, ale wykazują wysoki poziom inteligencji i są łatwe w szkoleniu. W związku z tym są dobrym kandydatem do domu z dziećmi. Te zabawne i przyjazne psy są wspaniałymi towarzyszami.

Hawańczyk pochodzi z Kuby i stał się ulubionym psem do towarzystwa dla rodzin z wyższych sfer. Gdy Kubę opanowały rządy komunistyczne, arystokratyczna ludność została wypędzona z kraju. W związku z tym wiele z tych burżuazyjnych rodzin nie zabrało ze sobą swoich psów. W rezultacie przywieźli te psy ze sobą do Stanów Zjednoczonych. W ten sposób rasa rozprzestrzeniła się i w końcu została uznana przez American Kennel Club.

Równie ciekawe:  Dlaczego Coton de Tulear szczeka

Współczesne hawańczyki są akceptowane w każdym kolorze umaszczenia. Czarny nos i czarny pigment wokół oczu to obowiązkowe cechy hawańczyka. Psy czekoladowe mogą mieć ciemniejszy pigment na nosie. Nie są dobrymi psami hodowlanymi, ponieważ wolą przebywać z właścicielami. Są również bardzo inteligentne i wymagają dużej socjalizacji. Należy pamiętać, że hawańczyki wymagają regularnych ćwiczeń, aby pozostać zdrowe i dobrze wychowane.

Hawańczyk powinien być zabierany do weterynarza na regularne badania lekarskie. Jeśli mają luźne stawy kolanowe, może to prowadzić do kulawizny i zapalenia stawów kolanowych. Innym potencjalnym problemem zdrowotnym u hawańczyka jest dysplazja, która wpływa na stawy. Chociaż są dobrymi psami rodzinnymi, są podatne na zranienia, dlatego należy zapewnić im odpowiednią pielęgnację i szkolenie w zakresie postępowania z małymi dziećmi.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts