Jaki charakter ma Coton de Tulear

Jaki charakter ma Coton de Tulear

Coton de Tulear to rasa małych psów o miękkiej, włochatej sierści. Jego długa sierść wierzchnia jest bardzo gęsta, natomiast kończyny przednie są stosunkowo krótkie. Coton de Tulear występuje w różnych kolorach, takich jak czysta biel, cytryna, czerń oraz odcienie brązu i czerni. Mogą być również trójkolorowe, przy czym białe psy są zwykle preferowane przez hodowców wystawowych. Uszy Coton de Tulear są zazwyczaj żółte.

Temperament Coton de Tulear

Coton de Tulear ma zazwyczaj dobry temperament. Nie są one skłonne do agresji i nie szczekają zbyt często. Ponadto dobrze zachowują się w stosunku do dzieci i osób obcych. Chociaż pies tej rasy jest niewielki, wymaga właściciela, który jest wytrzymały. Rasa ta ma pewne typowe problemy, które często wynikają z niepokoju. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o temperamencie Coton de Tulear.

Charakterystyka Coton de Tulear

Coton de Tulear to mała rasa psów, której nazwa pochodzi od miasta Tuléar na Madagaskarze. Uważa się, że powstały one jako małe białe psy, które po rozbiciu się statku przepłynęły przez kanał malgaski. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Coton de Tulear i poznać niektóre z jego wyjątkowych cech. Oto niektóre z jego głównych cech:

Cena Coton de Tulear

Koszt utrzymania psa Coton de Tulear może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników, w tym wieku, rasy i stanu zdrowia. Opieka stomatologiczna jest stosunkowo niedroga, ale rasa ta jest podatna na pewne schorzenia. Na przykład, kot może cierpieć na artretyzm lub chorobę zwaną osteoarthritis. Rutynowa opieka stomatologiczna wystarczy, aby zapobiec większości z tych problemów, jednak poważne przypadki chorób dziąseł mogą wymagać zabiegu chirurgicznego.

Pielęgnacja kotów rasy Coton de Tulear

Cotony są małe i mają trójkątny kształt. Ich głowy mają czarny czubek, a oczy są nieco okrągłe. Wysokość samców kotów wynosi od 25 do 30 centymetrów, a ich średnia waga od czterech do sześciu kilogramów. Kotki są mniej więcej tej samej wielkości, ale ważą mniej – od 3,5 do 5 kilogramów. Mają gęstą, biało-bawełnianą sierść, która sprzyja cyrkulacji powietrza i izoluje psa od skrajnych temperatur.

Równie ciekawe:  Hawańczyk krótkowłosy - pielęgnacja

Karma dla Coton de Tulear

Coton de Tulear to rasa psów, która powstała na Madagaskarze około 300 lat temu. Rasa ta była wcześniej dostępna wyłącznie dla członków rodzin królewskich w tym wyspiarskim kraju, dlatego nie była szeroko dostępna dla ogółu społeczeństwa. W latach 60. ubiegłego wieku francuscy turyści wprowadzili ją do innych części świata, w tym do Ameryki Północnej i Europy. W 2014 r. Coton de Tulear został oficjalnie uznany przez Amerykański Kennel Club.

Pielęgnacja Coton de Tulear

Pielęgnacja Coton deTulear wymaga pewnych podstawowych umiejętności. Coton de Tulear mają skłonność do pilnowania jedzenia. Upewnij się, że nadzorujesz je podczas jedzenia. Powinieneś mieć także ogrodzone podwórko, aby Twój pupil mógł się bezpiecznie bawić. Cotony nadają się do codziennych spacerów, ale należy uważać na ich wysoki poziom energii. Coton de Tulears to psy towarzyskie, które lubią spędzać czas ze swoimi właścicielami.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts