Jaki pies jest podobny do Hawańczyka

Jaki pies jest podobny do Hawańczyka

Hawańczyk to łagodna rasa psów, która lubi towarzystwo człowieka. Może być nerwowy, gdy zostaje sam, ale lubi wygłupy i siedzenie na kolanach. Temperament hawańczyka różni się w zależności od dziedziczności i szkolenia. Szczenięta hawańczyków chętnie podchodzą do ludzi, natomiast psy w średnim wieku są bardziej towarzyskie.

Coton

Coton to rasa psów bardzo podobna do hawańczyka. Jest bardzo inteligentny, chętny do zabawy i ma skłonności do szczekania. Jego wysoki poziom energii sprawia, że jest łatwy w szkoleniu. Podobnie jak hawańczyki, kotki uwielbiają się bawić i często można je spotkać podskakujące i chodzące na tylnych łapach. Coton jest doskonałym towarzyszem i bardzo dobrze przystosowuje się do wszystkich warunków życia. Są one jednak bardziej aktywne w nocy.

Obie rasy są małymi, średniej wielkości psami. Zarówno Havanese, jak i Coton de Tulear mają podobne temperamenty i osobowości. Te dwa psy wywodzą się z różnych części świata. Coton i Havanese mają podobną strukturę sierści, ale różnią się wyraźnie. Coton ma bardziej jedwabistą, długą sierść, a psy hawańskie mają więcej ubarwień.

Alaskan Klee Kai

Alaskan Klee Kai to typ małego psa husky, który został stworzony pod koniec XX wieku jako pies do towarzystwa. Pies ten może mierzyć od 10 do 16 centymetrów i ważyć od 9 do 15 funtów. Rasa ta jest doskonałym wyborem dla osób, które lubią towarzystwo dużego psa, ale chcą mieć jego mniejszą wersję. Rasa ta jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w małych mieszkaniach i dogadać się z innymi psami.

Alaskan Klee Kai jest inteligentny i łatwy w szkoleniu. Rasa ta nie ma silnego wyczucia zapachu psa, ale jest bardzo czysta i lubi się pielęgnować. Nie zrzuca nadmiernie sierści, ale w okresach jej wypadania musi być regularnie szczotkowana. Jeśli w tym czasie pies nie otrzyma wystarczającej ilości uwagi, może uciekać za dziką zwierzynę lub próbować ją ukraść.

Równie ciekawe:  Hawańczyk opis rasy

Shih Tzu

Jeśli chodzi o typ sierści, to Shih Tzu i Havanese mają bardzo podobne cechy. Oba mają dwuwarstwową sierść z jedwabistymi włosami. Mimo że wzory ubarwienia mogą się różnić, obie rasy mają bardzo zbliżone rozmiary i wagę. Mimo że wyglądają podobnie, istnieją między nimi pewne istotne różnice. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch małych psach. Oba są bardzo czułe i doskonale nadają się na zwierzęta rodzinne, ale pamiętaj, aby chronić przed nimi swoje dzieci i dopilnować, aby zawsze były pod ich nadzorem.

Shih Tzu i Havanese są wspaniałymi towarzyszami dla zapracowanych domowników. Hawańczyk jest jednak nieco łatwiejszy w szkoleniu. Rasa ta doskonale nadaje się do mieszkania. Poziom energii, wielkość i hałas mogą być problematyczne w małych pomieszczeniach. Hawańczyk jest jednak idealny do mieszkania. Chociaż nauka trzymania psa w domu może być trudna, nie jest niemożliwa, jeśli zastosujesz się do kilku podstawowych wskazówek.

Poovanese

Poovanese jest rasą mieszańcową psów. W przeciwieństwie do Hawańczyków nie są one szczególnie agresywne. Zazwyczaj są dobrze wychowane i sporadycznie szczekają. Psy rasy poovanese nie są dużymi szczekliwcami, ale zauważą, jeśli zmienisz ton głosu lub mowę ciała. Dlatego tak ważna jest wczesna socjalizacja. Nawet jeśli poovanese nie szczeka nadmiernie, wczesna socjalizacja pomoże Ci wychować psa poovanese o doskonałych manierach.

Poovanese jest podobny do Havanese z wyglądu, ale ma inny zestaw problemów zdrowotnych. Jak każdy pies, wymagają one regularnych kąpieli, aby zapobiec wypadaniu sierści i zapewnić zdrową skórę. Sierść poovanese jest falista lub kręcona i ma podwójną warstwę – krótką pod spodem i długą, puszystą na wierzchu. Choć zrzucają niewiele, wymagają szczotkowania dwa razy w tygodniu. Narzędzia do pielęgnacji psów rasy poovanese to rozczesywacz, grzebień lub szczotka.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts