Jakie rozmiary mają Hawańczyki

Jakie rozmiary mają Hawańczyki

Być może zastanawiasz się: Jakiej wielkości są hawańczyki? Cóż, prawda jest taka, że ta rasa to trochę mieszana torba. Mimo że oba koty są duże, samica jest nieco mniejsza od samca. Jednak w czasie ciąży przybiera ona 15-20% masy ciała. Oto niektóre z popularnych rozmiarów hawańczyków. Dowiedzmy się, co oznaczają poszczególne rozmiary.

Szczenięta rasy Havanese ważą po urodzeniu około 4-7 uncji i zazwyczaj osiągają dojrzałość w wieku około 8-10 miesięcy. W pełni rozwinięte psy rasy Havanese mają od 8,5 do 11,5 cm wzrostu i wagi. Psy rasy Havanese, wpisane na listę American Kennel Club, mogą ważyć do 13 funtów. Ich wzrost i waga zależą od ich linii krwi i genetyki. AKC nie zaleca jednak żadnego konkretnego wzrostu dla szczeniąt rasy Havanese.

Przy wyborze szczeniaka rasy Havanese ważne jest, aby wybrać rasę, która spełnia Twoje specyficzne potrzeby. Wzorzec rasy hawańczyków zaleca, aby dorosłe psy rasy hawańczyk ważyły od 7 do 13 funtów i miały od 8,5 do 11,5 cm wysokości w ramionach. Samce i samice są mniej więcej tej samej wielkości. Hawańczyki są zazwyczaj spokojne i łagodne w stosunku do dzieci. Chętnie witają gości i nie szczekają ani nie warczą.

Historycznie psy hawańskie pochodzą z zachodniej części basenu Morza Śródziemnego. Rozwijały się na wybrzeżach Hiszpanii i Włoch, a na Kubę zostały przywiezione przez kapitanów morskich. Szybko zyskały popularność, przynosząc ze sobą legendę Hawany. W Stanach Zjednoczonych rasa ta została uznana za odrębną grupę przez American Kennel Club w 1996 roku. Rasa ta może żyć w łagodnym klimacie i jest często spotykana w ciepłych regionach. Nie radzi sobie dobrze w zimnym klimacie.

Podobne:

Równie ciekawe:  Coton de Tulear - miniaturka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts