Jakie wymiary ma Coton de Tulear

Jakie wymiary ma Coton de Tulear

Ogólnie rzecz biorąc, Coton de Tulear jest psem średniej wielkości. Dorasta do około 9-11 cm wysokości i waży od 8 do 13 funtów. Samce są nieco większe od samic, osiągając około 9-11 cali w łopatce. Niezależnie od płci, są to psy spokojne i łagodne. Cotony doskonale nadają się dla rodzin i są doskonałymi zwierzętami domowymi dla dzieci.

Wielkość Coton de Tulear

Coton de Tulear to rasa psów. Jej nazwa pochodzi od puszystej, przypominającej bawełnę sierści. Rasa ta pochodzi z Madagaskaru i prawie wyginęła, gdy została wyhodowana w wyniku krzyżowania z maltańczykami. Wówczas stała się popularna wśród wyższych sfer Madagaskaru. Coton de Tulear ma słodkie usposobienie i potrafi dostosować się do różnych stylów życia.

Jako noworodek szczeniak Coton de Tulear jest dość mały, ma zaledwie jedną stopę wysokości w ramionach. W ciągu pierwszych kilku miesięcy rasa ta szybko rośnie. Wynika to z faktu, że szczenięta nie widzą i nie słyszą, dlatego w kwestii żywienia muszą polegać na matce. Szczenięta spędzają większość czasu na spaniu i dreptaniu w kierunku matki. W poszukiwaniu mleka wyczuwają także zapach otoczenia. Osoby adoptujące szczeniaka Coton de Tulear powinny pozwolić mu na nawiązanie więzi z matką aż do osiągnięcia pełnej dojrzałości.

Tempo wzrostu Coton de Tulear

Coton de Tulear to mała, mocna rasa, która charakteryzuje się puszystą, białą sierścią i silną więzią z człowiekiem. W wieku dorosłym tempo wzrostu jest wolniejsze niż w młodości. Dorosłe kotki ważą od około 8 do 12 funtów. Są przyjazne i dobrze wychowane, a ich wysokość w ramionach wynosi od 8 do 12 centymetrów. Coton de Tulear rośnie powoli, ale jego ogólne rozmiary są stosunkowo duże i utrzymują się na stałym poziomie przez całe życie.

Średnie tempo wzrostu Coton de Tulear wynosi około 1 do 2 funtów tygodniowo. Samice osiągają wagę około 7-9 kg w wieku trzech miesięcy. Samce są o około jeden kilogram mniejsze od samic, ale zazwyczaj są o około cztery funty większe. Ci, którzy chcą hodować samice Coton de Tulear, powinni zacząć kontrolować ich wagę w wieku sześciu miesięcy, ponieważ rasa ta rośnie szybciej niż jej męskie odpowiedniki.

Temperament Coton de Tulear

Coton de Tulear jest małym, długowłosym psem o białym umaszczeniu. Coton oznacza bawełnę, a rasa ta znana jest ze swojej puszystej sierści. Psy rasy Coton de Tulear mogą być białe, trójkolorowe lub czarne, ale to właśnie biały kolor jest preferowany ze względów pokrojowych. Historia tego typu psów sięga małych białych piesków.

Równie ciekawe:  Jaka szczotka jest najlepsza dla Hawańczyka

Rasa Coton de Tulear ma na ogół dość przyjazny i otwarty temperament. Uwielbia przebywać z właścicielami i często chodzi za nimi po całym domu. Przyłącza się nawet do codziennych sprawunków i przyjęć. Coton de Tulear lubi spędzać czas z dziećmi, ale może nie chcieć zostawać sam przez dłuższy czas. Coton de Tulear nie będzie szczekał, chyba że znajdzie się w niebezpiecznej sytuacji.

Pochodzenie Coton de Tulear

Pochodzenie Coton de Tular jest niejasne, ale prawdopodobnie wywodzi się od malgaskiego psa myśliwskiego Pariah lub Morondava. Psy te stały się popularne na Madagaskarze i były często krzyżowane z lokalnymi rasami, tworząc Coton de Tulear, jakiego znamy dzisiaj. Uważa się, że francuscy żołnierze lub urzędnicy skrzyżowali na Madagaskarze Cotony z maltańczykami i bolończykami, a następnie wprowadzili je do Francji. Chociaż rasa ta stała się w końcu popularna we Francji, poza Madagaskarem pozostawała stosunkowo mało znana.

Legenda głosi, że nazwa Cotonów pochodzi od katastrofy statku w pobliżu Zatoki Tulear. Kotony ocalały z katastrofy statku i walczyły z głodnymi rekinami, uciekając na brzeg rzeki. Prawdopodobnie ich lekkie, bawełniane płaszcze pomagały im lepiej unosić się w wodzie, dlatego też ich nazwa pochodzi od nazwy zatoki. Pomimo tego mitu, kotony z Madagaskaru są do dziś powszechnie szanowane.

Wzorce rasy Coton de Tulear

Standardy rasy Coton de Tulear opierają się na różnych rasach i rejestrach. Coton de Tulear są białe z czarnymi lub trójkolorowymi oznaczeniami. Ich sierść jest średniej długości do długiej, z zakręconym ogonem i czarnym nosem. Cotony są psami przyjaznymi, towarzyskimi i dobrze przystosowują się do różnych stylów życia. Głowa Coton de Tulear jest umiarkowanie długa i trójkątna. Uszy powinny być osadzone wysoko i pokryte długim włosem. Standardy rasy Coton de Tulear opierają się na wielkości głowy i długości kufy. Ponadto, ogon Coton de Tulear powinien zawijać się na grzbiecie.

Poniżej podano wymiary wzorca rasy Coton de Tulear. Wzorzec rasy Coton de Tulear został opracowany w 1974 roku przez Coton de Tulear Club of America i uznany przez American Kennel Club w 1980 roku. Standard rasy Coton de Tulear został przyjęty przez Federation Cynologique Internationale we Francji oraz United States Coton Club w Stanach Zjednoczonych. W dniu 1 stycznia 1996 r. United Kennel Club uznał standard rasy Coton de Tulear.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts