Krótkowłosy Coton de Tulear – pielęgnacja

Krótkowłosy Coton de Tulear - pielęgnacja

Prawdopodobnie słyszałeś już o Coton de Tulear, ale czy wiesz, że wymaga on szczególnej opieki? Przewidywana długość życia tej rasy wynosi od 14 do 16 lat, a jej temperament jest wrażliwy i miły dla ludzi. Aby dbać o tę królewską rasę, powinieneś zastosować się do poniższych wskazówek. Oprócz troskliwej opieki, Coton de Tulear krótkowłosy będzie potrzebował także wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Oczekiwana długość życia Coton de Tulear wynosi od 14 do 16 lat.

Coton de Tulear osiąga długość życia od 14 do 16 lat. Choć rasa ta pochodzi z Afryki, dopiero w latach 70. XX wieku zaczęła rozprzestrzeniać się na inne kraje. Mimo że Amerykański Związek Kynologiczny nie uznał jeszcze oficjalnie Coton de Tulear za odrębną rasę, wielu właścicieli podziwia inteligencję i towarzystwo tego psa. Coton de Tulear są znane jako „Cotonniers”, czyli psy bawełniane, ze względu na ich sierść przypominającą bawełnę. Ta rasa o miękkiej sierści ma jednak kilka problemów zdrowotnych, w tym dysplazję stawów biodrowych i problemy z oczami, ale może żyć długo i zdrowo.

Coton de Tulear wymaga dużo zabiegów pielęgnacyjnych

Rasa Coton de Tulear nie wymaga zbyt częstej pielęgnacji, ale aby pies wyglądał jak najlepiej, możesz go kąpać raz w tygodniu. Możesz także spróbować użyć szamponu wybielającego do sierści Cotona, aby utrzymać jej biel. Coton de Tulears ma krótką sierść, która może wyglądać uroczo upięta w węzeł. Regularne szczotkowanie może zmniejszyć ilość zabiegów pielęgnacyjnych u psa, a Ty unikniesz kosztownych wizyt u groomera. Warto także rozważyć strzyżenie szczeniąt kotów, ponieważ sierść rośnie w sposób naturalny. Zakup od renomowanego hodowcy pozwala zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych. Odpowiedzialni hodowcy sprawdzają wszystkie swoje szczenięta pod kątem powszechnych chorób i stosują odpowiedzialne praktyki hodowlane.

Równie ciekawe:  Jakie wymiary ma Coton de Tulear

Coton de Tulear jest wrażliwy

Coton de Tulear jest jedną z najnowszych ras, które zostały uznane przez AKC. Rasa ta jest uznawana za niezwykle wrażliwą i czułą, a także znaną z wyjątkowej wokalizacji. Psy te są łatwe w pielęgnacji i lubią ludzką czułość. Coton de Tulear jest doskonałym wyborem dla rodzin, które chcą mieć psa niewymagającego w utrzymaniu, o dużej osobowości. Poniżej znajduje się 21 pytań, które należy zadać przed kupnem Coton de Tulear.

Coton de Tulear lubi ludzi

Coton de Tulear jest przede wszystkim biały i pochodzi z Madagaskaru. Rasa ta została wyhodowana dla towarzystwa, ale była także wykorzystywana do polowań na szczury na statkach pirackich. Choć jest to pies niezwykle posłuszny, może być również trójkolorowy. Coton de Tulear żyje długo i jest znany jako pies lubiący ludzi.

Coton de Tulear pochodzi z Madagaskaru
Nazwa „Coton” pochodzi od umaszczenia tej sympatycznej rasy psów, które przypomina bawełnę. Cotony pochodzą z portowego miasta Tulear na Madagaskarze, gdzie cieszyły się popularnością wśród tamtejszej szlachty. Chociaż Cotony są przyjazne i łatwe w kontaktach towarzyskich, są również dość uparte i trudne w szkoleniu domowym. Te cechy sprawiają, że Coton jest doskonałym wyborem dla właścicieli poszukujących psa wszechstronnego.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts