Mieszanka Coton de Tulear z pudlem

Mieszanka Coton de Tulear z pudlem

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mieszańca Coton de Tulear i pudla, prawdopodobnie słyszałeś wiele dobrego o tej wyjątkowej rasie psów. Ta hybryda jest bardzo podatna na szkolenie, ale nie jest przeznaczona dla osób niewprawnych, a początkujący właściciel może być zmuszony do wzięcia udziału w zajęciach szkoleniowych dla szczeniąt, zanim zabierze go do domu. W tym artykule odpowiemy na kilka najczęstszych pytań dotyczących Coton de Tulear i mieszańca pudla.

Coton Beagle

Coton de Tulear jest psem bardzo podatnym na szkolenie, ale przy pierwszej adopcji może wymagać szkolenia szczeniąt. Jeśli jest to Twój pierwszy pies, być może będziesz chciał wziąć udział w zajęciach szkoleniowych dla szczeniąt. Coton de Tulear jest jednak generalnie szczęśliwą, dobrze zachowującą się rasą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej wszechstronnej rasie psów. Poniżej wymieniono niektóre korzyści wynikające z posiadania tego typu psa.

Yorkie-ton

W ostatnich latach psy rasowe stały się bardzo popularne, a Yorkie Ton nie jest tu wyjątkiem. Jako krzyżówka dwóch zdecydowanie różnych ras, ta mieszanka ma swoją własną, niepowtarzalną osobowość i dziwactwa. Yorkie Ton żyje zazwyczaj od 13 do 16 lat. Yorkie Ton nie jest dokładną rasą, więc jego pochodzenie pozostaje nieznane. Jednak, jak w przypadku każdej hybrydy, jest bardzo prawdopodobne, że powstała ona w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

Problemy zdrowotne

Coton de Tulear jest bardzo inteligentną rasą. Wymagają dużej ilości bodźców psychicznych i fizycznych, a ponadto są psami bardzo podatnymi na szkolenie. Psy te są również hipoalergiczne, dzięki czemu stanowią dobry wybór dla alergików. Brytyjski Kennel Club zalicza Coton de Tulear do rasy kategorii 1. Nie ma żadnych problemów zdrowotnych związanych z tą rasą, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, opiekując się tą rasą.

Równie ciekawe:  Jaki pies jest podobny do Hawańczyka

Przewidywana długość życia

Coton de Tulear jest rasą niezwykle inteligentną i spostrzegawczą. Ta cecha pozwala mu dostosować się do stylu życia właściciela. Psy tej rasy lubią ludzi i wymagają regularnych ćwiczeń. Średnia długość życia Coton de Tulear wynosi 15 lat. Ze względu na gęstą i obfitą sierść, Coton de Tulear wymaga codziennej pielęgnacji.

Socjalizacja

Podczas socjalizacji Coton de Tulear z pudlem należy pamiętać, że Cotony mogą być szorstkie i zamknięte w sobie. Prawidłowa socjalizacja sprawi, że Twój kot nie rozwinie żadnych wrogich lub podejrzliwych cech. Coton potrzebuje stałego towarzystwa i powinien być szkolony tak, aby szanował swojego pana. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć proces socjalizacji.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts