W jakich odcieniach występuje Hawańczyk

W jakich odcieniach występuje Hawańczyk

Hawańczyk występuje w wielu kolorach. Można wybrać sobolowe, dwukolorowe lub brązowe. Hodowcy nie gwarantują jednak konkretnego koloru. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj hodowcę. Kolor, który wybierasz może nie być tym samym odcieniem, który będzie miał Twój Hawańczyk pod koniec swojego życia. Zawsze najlepiej jest zapytać hodowcę o ostateczny obraz.

Kolory czekoladowych hawańczyków

Hawańczyk może być albo jednolicie czarny, albo w odcieniu czekolady z białą obwódką. Kolor tych psów może się znacznie różnić pod względem intensywności. Jeśli są one jednolicie czekoladowe, kolor ten może rozciągać się na głowę psa i mieć nieregularne plamy na całym ciele. Innym wariantem kolorystycznym jest Havanese parti. Chociaż kolor ten jest rzadki, to często jest najdroższy.

Sable

Hawańczyk jest dostępny w wielu kolorach, w tym sobolowym, pręgowanym i czekoladowym. Umaszczenie sobola jest najbardziej zmienne, z różnym stopniem posrebrzenia. Psy te mogą mieć również białe łaty lub końcówki rudych włosów mogą być jaśniejsze niż reszta umaszczenia. Uszy i ogon są zazwyczaj czerwonawe. Niektóre psy mogą mieć jednak czarne lub srebrne końcówki, jak w przypadku psa pręgowanego.

Bicolor

Oczy hawańczyka są jedną z najbardziej charakterystycznych cech tej rasy. Ich czarne, czekoladowe lub rdzawoczerwone pigmenty mogą występować w wielu odcieniach i wzorach. Niektóre hawańczyki mają białe strefy na oczach, podczas gdy niektóre są całkowicie czarne lub prawie czarne. Jest to tak zwany kolor oczu „sól i pieprz”. Kolor oczu hawańczyka jest różny u poszczególnych psów.

Brązowy

Psy rasy hawańczyk mogą występować w różnych odcieniach brązu. Odcienie te wynikają z faktu, że są to psy rasy merle, które są genetycznie rozcieńczone. Psy te nie są dopuszczane do udziału w wielu wystawach i są rzadko spotykane w Ameryce Północnej. Przyczyna tego stanu rzeczy nie jest do końca jasna. Najczęstszą przyczyną jest wpływ wydarzeń politycznych na stare kubańskie linie krwi. Nie wiadomo jednak, co leży u podstaw genu merle.

Równie ciekawe:  Mieszanka Hawańczyka z pudlem

Silver

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu, podaruj srebrny wisiorek Havanese! Wykonany z odzyskanego srebra, wisiorek ten jest idealnym prezentem dla miłośnika rasy. Dazzling Paws Jewelry LLC, klub rasy, który stworzył rasę Havanese, opatentował wzór i surowo zabrania nieautoryzowanych reprodukcji. Prosimy o uszanowanie praw innych osób do tworzenia podobnych przedmiotów i powstrzymanie się od kopiowania wzorów.

Biały

Biały hawańczyk jest doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają psa rodzinnego o spokojnej, niewymagającej osobowości. Chociaż hawańczyk jest często nazywany „psem na rzepy”, nie jest tak wymagający jak niektóre inne psy. Hawańczyki są łatwe w szkoleniu, dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Są także przyjazne i kochające, dlatego mogą być dobrym wyborem do mieszkania.

Tan

Hawańczyki występują w kolorach: Tan, Chocolate i Chocolate. Ich sierść jest długa i płaska, z wyrafinowanymi oznaczeniami i lekko zakręconym ogonem. Choć naturalnie występują w tych kolorach, w niektórych krajach mogą być również sznurowane. Jeśli planujesz rozsznurować swojego hawańczyka, upewnij się, że wcześniej zapoznałeś się z tym procesem i skonsultowałeś się z ekspertem. Ponieważ sierść hawańczyka rośnie bardzo szybko, musi być często pielęgnowany.

Płowy

Hawańczyk występuje w wielu kolorach. Najczęściej spotykanym kolorem jest brązowy, choć można też kupić psa o umaszczeniu kremowym. Chociaż kolor ten może sprawiać wrażenie niedogotowanego białego szczeniaka, jest to jednolity, równomierny odcień kremu. Odcień może być żółty, morelowy lub złoty i zmienia się wraz z wiekiem psa. Z kolei płowy jest kolorem beżowym. Ten odcień brązu uzupełnia długą, falistą sierść hawańczyka.

Podobne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts